Reszta świata: żona w podróży, mąż w domu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 15:26
- Pomysł nie pojawił się nagle. To gdzieś się tliło i narastało. Anita długo dojrzewała do tej decyzji, do której zresztą sam ją namawiałem. Widziałem jak męczyła się w swojej pracy, jak narastała w niej frustracja - mówił w Jedynce Bożydar Demianowicz, mąż podróżniczki.
Audio
  • Anita i Bożydar Demianowicz o sytuacji, gdy jedno z małżonków jest podróżnikiem (Reszta świata/Jedynka)
Reszta świata: żona w podróży, mąż w domu
Foto: Glow Images/East News

Półtora roku temu Anita Demianowicz postanowiła rzucić pracę przedstawiciela handlowego firmy farmaceutycznej i podróżować po świecie. Swoje wyprawy opisuje na blogu "Podążam swoją drogą".

- Zawsze wiedziałam, że chciałabym podróżować i pisać o tym, ale nie za bardzo wiedziałam jak się z tego wyrwać. Dorosłe życie jest takie, że idziesz do pracy, masz męża, dom, a nie żyjesz jakimiś mrzonkami i marzeniami o podróżach. Ja ciągle do tego dojrzewałam i gdyby nie Bożydar, to nie wiem, czy doszłoby do mojej pierwszej podróży - stwierdziła w audycji "Reszta świata" Anita Demianowicz.

W swoją pierwszą podróż Anita Demianowicz wybrała się do Ameryki Centralnej. Odwiedziła kolejno Gwatemalę, Hondurs, Salwador i Meksyk. Przez ostatnie półtora roku na koncie podróżniczki uzbierało się już 16 krajów na czterech różnych kontynentach.

Anita i Bożydar Demianowicz zgodnie przyznają, że w czasie rozłąki nie obawiają się zdrady ze strony współmałżonka, gdyż mają do siebie zaufanie. Jednocześnie kontaktują się ze sobą średnio raz dziennie. - To jest moja potrzeba. Zwyczajnie tęsknię za Bożydarem i potrzebuję z nim codziennie porozmawiać, poradzić się. Mimo, że Bożydar jest w domu, to jednak uczestniczy cały czas w mojej wyprawie - podkreślała autorka blogu "Podążam swoją drogą".

Rozmawiał Tomasz Michniewicz.

pg

Zobacz więcej na temat: blog podróże praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Są miejsca, w których nikt nie czeka na "świętego Mikołaja"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 15:20
- Ludzie Zachodu myślą, że tylko oni znają rozwiązanie wszystkich problemów biedniejszych części świata - mówią w radiowej Jedynce podróżnicy Małgorzata Wójcicka i Tomasz Larek. I wyjaśniają czym jest syndrom świętego Mikołaja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz odszkodowania za nieudane wakacje? Oto nasze rady

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 13:08
W folderze reklamowym wszystko wyglądało jak z bajki. Na miejscu turyści przeżyli zaś wakacje jak z koszmaru. Nie są to może sytuacje nagminne, ale zdarzają się. W "Czterech porach roku" ekspert udziela rad, jak w takich przypadkach postępować, bo turysta nie jest bez szans w starciu z biurem podróży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Koperski: życie podróżnika to wolność

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 12:47
Gościem audycji "Reszta świata" był podróżnik Romuald Koperski, którego ostatnim wyczynem była dwa miesiące temu próba samotnego przepłynięcia Pacyfiku łodzią wiosłową o nazwie Pianista. Pogoda zweryfikowała te ambitne plany.
rozwiń zwiń