Najpierw "zmywak" na Wyspach, potem podróż dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 16:13
W audycji "Reszta świata" spotkanie z parą Vagabundos, czyli Paulą i Rafałem, którzy po studiach pracowali w Wielkiej Brytanii na zmywaku po to, aby wyruszyć na pół roku w świat. Pół roku zmieniło się … w 2 lata, podczas których opłynęli świat jachtostopem, byli m.in. na Fidżi i Samoa, w obu Amerykach.
Audio
Indonezja, Park narodowy Komodo
Indonezja, Park narodowy KomodoFoto: Paulina, Rafał Sigiel

Na początku podróży mieli jakieś plany, które po trzech tygodniach zupełnie się zdezaktualizowały. Przyznają, że podróż otworzyła im oczy na życie w krajach, do których dotarli. - Świat w różnych miejscach ma swoje drogi i nie wszystkie są  gorsze od naszej, dlatego że my jesteśmy mądrzejsi - przyznaje Rafał.
Paulina wspomina, że mieli wiele takich momentów, że chcieli zostać na stałe w miejscu, do którego dotarli. Na przykład na wyspach w Indonezji, w Nowej Zelandii, na wyspach Pacyfiku, w Ameryce Południowej. - Ale im dłużej podróżowaliśmy, tym bardziej wydawało nam się, że Polska jest tym krajem idealnym - mówi Rafał w radiowej Jedynce. Dużo było w tym idealizowania, bo jak wrócili, to okazało się, że wiele rzeczy nie jest takimi, jakie sobie w głowach narysowali.

Szanty >>> Posłuchaj na moje.polskieradio.pl
Obliczają, że to dwuletnie podróżowanie kosztowało ich ok. 100 tysięcy złotych, czyli jakieś dwa tysiące na osobę na miesiąc.
Posłuchaj całej rozmowy o podróży Vagabundos. W audycji również telefon na koniec świata, tym razem do Indonezji.
Audycję prowadził Tomasz Michniewicz.
Audycja "Reszta świata" w każdy piątek od godz. 9 do 10.

Zobacz więcej na temat: Indonezja podróże ŚWIAT

Czytaj także

Nieuleczalnie chorzy na podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 20:00
Do takiej podróży nie da się przygotować. Nie można ze sobą wszystkiego zabrać. Trudno jest cokolwiek zaplanować. Podróż Alicji Rapsiewicz i Andrzeja Budnika trwała cztery lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz podróżować ze swoim psem? Dogtrekking jest dla ciebie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 14:39
- Dogtrekking polega na tym, że chodzi się z psem przyczepionym smyczą do pasa. To prawdziwe wyzwanie, bo pies wymaga stałej uwagi - opowiadali w Jedynce Agata Włodarczyk i Przemek Bucharowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć zasad świadomego turysty. Warto wiedzieć, jak się zachowywać

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 15:06
Turyści zwiedzający świat często są często przeświadczeni, że na ich pobycie wzbogacą się miejscowi. Oczekują też, że lokalnego kolorytu. I nie wiedzą, że to ich oczekiwania powodują, iż wiele miejsc, zwłaszcza w biednych krajach zamienia się w skansen. Dlatego warto być turystą świadomym.
rozwiń zwiń