Studio S-13 - radość, emocje i szybkość przekazu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 15:33
Legendarne "Studio S-13" w tym roku obchodzi swoje 45-lecie, czyli połowę czasu istnienia Polskiego Radia. Jak zmieniało się na przestrzeni lat?
Audio
  • Studio S-13 - radość, emocje i szybkość przekazu (Kronika sportowa/Jedynka)
  • Studio S-13 - relacje z ostatniej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy 2013/14, cz. 1 (PR1)
  • Studio S-13 - relacje z ostatniej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy 2013/14, cz. 2 (PR1)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Obchody 90. rocznicy istnienia Polskiego Radia >>>

Nazwa pochodzi od numeru studia radiowego w Warszawie, a pierwsze S-13 miało miejsce 6 września 1970 roku. To była transmisja z tylko dwóch stadionów. Następna audycja - z 16 września tego samego roku - obejmowała już cztery mecze, których gospodarzami były: Legia Warszawa, Górnik Zabrze, ŁKS Łódź i Ruch Chorzów.

Pomysłodawcą S-13 był Bogdan Tuszyński, który będąc na urlopie w Jugosławii usłyszał we włoskim radiu audycję Domenica Sport, a w niej relacje z kilku meczów włoskiej Serie A i przeniósł to na polski grunt.

"Halo, tu Studio S-13, mówi Bogdan Tuszyński, witam państwa serdecznie w imieniu redakcji audycji sportowej Polskiego Radia. Dziś przygotowaliśmy dla państwa prawdziwą piłkarską ucztę" - tak zazwyczaj zaczynała się legendarna audycja.

Studio S-13 to jednak nie tylko piłka nożna. W 1971 roku transmitowano tam jednocześnie mistrzostwa Polski w tenisie, a także bokserskie mistrzostwa Europy.

Obecnie relacje i materiały reporterskie z meczów piłkarskiej ekstraklasy prezentowane są w programie Kronika sportowa. Studio S-13 nadawane jest jednak w przypadku rozgrywania całej kolejki ligowej w ciągu jednego dnia i o tej samej godzinie.

mr

Czytaj także

Ekstraklasa: słynne "Studio S-13" znów nadaje!

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 10:00
Kibice piłki nożnej czekają na ostatnie rozstrzygnięcia rundy zasadniczej Ekstraklasy. W sobotę o 18.00 rozpoczną się mecze, po których dowiemy się, kto będzie walczył o czołowe lokaty, a kogo czeka bój o utrzymanie w lidze. Radiowa Jedynka będzie relacjonowała ostatnie spotkania ligowe.
rozwiń zwiń