X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy nie pomagają: nie potrafią i się boją

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 08:53
- Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy, dajmy rannemu szansę przeżycia - apeluje Robert Gałązkowski z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Audio
Polacy nie pomagają: nie potrafią i się boją
Foto: źr. www.policja.gov.p

Gość "Sygnałów Dnia" Programu Pierwszego Polskiego Radia Robert Gałązkowski podkreśla, że bardzo wielu Polaków przyznaje się do tego, że nie potrafi udzielać pierwszej pomocy. Tłumaczą oni, że dawno się tego uczyli i zdążyli do tej pory zapomnieć, na czym to polega, boją się także zaszkodzić rannemu.

Dzień na zdjęciach: zobacz galerię>>>

Jego zdaniem nie powinniśmy się bać pomagać osobie, która jest w krytycznym stanie, gdyż brak naszej reakcji w żaden sposób jej nie pomoże. Próba udzielenia pierwszej pomocy zwiększa jej szanse przeżycia.

- Przede wszystkim musimy ocenić stan świadomości ofiary, dotknąć jej, spytać o to, jak się czuje, czy nas słyszy, jak się nazywa. W przypadku braku reakcji udrażniamy drogi oddechowe i sprawdzamy oddech. Następnie, w przypadku braku oddechu, wzywamy pomoc, czyli pogotowie ratunkowe pod numerem 999 lub dzwonimy pod numer ratunkowy 112 i przystępujemy do uciskania klatki piersiowej i wykonywania sztucznego oddychania - tłumaczy Robert Gałązkowski.

W drugą sobotę września obchodzony jest światowy dzień pierwszej pomocy.

IAR,kk

Zobacz więcej na temat: wypadek IAR POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ratujmy i uczmy ratować

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 17:09
Krzysztof Dobies (WOŚP): Program nauki pierwszej pomocy dobiega końca. Już niemal wszystkie szkoły mają sprzęt i wyszkolonych nauczycieli. Czas na nowe przedsięwzięcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie umiemy udzielać pierwszej pomocy!(wideo)

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 08:15
Ewa Kopacz (Minister Zdrowia): Celem akcji "Zdrowe wakacje" jest wyrobienie świadomości, że to od nas zależy życie tych, którzy ulegli wypadkowi, nagle stracili przytomność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Połowa Polaków nie wie, jak pomóc (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 08:30
Robert Gałązkowski (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe): Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy, dajmy rannemu szansę na przeżycie.
rozwiń zwiń