Klinika 42 - studenci więźniom

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 12:03
Grzegorz spędził w zakładzie karnym ponad 9 lat. W spotkaniu ze studentami prawa dzieli się przemyśleniami na temat życia za kratami i niewydolności systemu penitencjarnego.
Audio
  • Reportaż Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka "Klinika 42"
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

"Klinika 42" działa w ramach Studenckiego Koła Naukowego Praw Człowieka Homo Homini. Do statutowych zadań "Kliniki 42" należy bezpłatne udzielanie pomocy prawnej osobom skazanym przez sąd, które ze względu na swą sytuację materialną nie mogą ponosić kosztów płatnej pomocy prawnej.
Idea powstania "Kliniki 42" nawiązuje do treści artykułu 42 Kodeksu karnego wykonawczego, który przyznaje skazanemu uprawnienie do ustanowienia, jako swojego przedstawiciela, osoby godnej zaufania.

Reportaż to zapis spotkania studentów uczestniczących w seminariach Kliniki z Grzegorzem P., byłym więźniem, którego Klinika wspierała w staraniach o przedterminowe zwolnienie.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka "Klinika 42".

Zobacz więcej na temat: prawo reportaż Henryk Dedo

Czytaj także

Opowieści z drugiej strony krat. Resocjalizacja po polsku

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 20:00
Dla wielu osadzonych czas spędzony w więzieniu jest zmarnowany. Skorzystanie ze wsparcia psychologa wiąże się z ryzykiem utraty wolności na zawsze. Brak też innych form wsparcia. Jak zatem wygląda więzienna resocjalizacja?
rozwiń zwiń