Dyżur non-stop. Życie z niepełnosprawnym dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 11:19
Ludziom, którzy nie mieli kontaktu z taką osobą wydaje się, że problem jest wyolbrzymiany. Wystarczy przecież przecież dziecko nakarmić, przebrać i "po sprawie".
Audio
Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie
Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych w SejmieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Nic bardziej mylnego. - Moja córka ma porażenie mózgowe, czterokończynowy niedowład, wodogłowie, padaczkę. Sama nic nie potrafi zrobić, nie je, nie chodzi. W nocy, co 2 godziny trzeba ją przekręcić na bok, bo jej ciało cierpnie - opowiada matka 13-letniej Nikoli.

Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie - serwis specjalny >>>

Od prawie dwóch tygodni trwa protest rodziców niepełnosprawnych dzieci i opiekunów osób dorosłych, którzy domagają się podniesienia świadczeń na swoich podopiecznych do poziomu pensji minimalnej. Jak jednak wygląda życie rodzin, które wychowują niepełnosprawne dziecko? Na to pytanie próbowała odpowiedzieć Magda Skawińska w reportażu "24 na dobę".

Jak radzą sobie finansowo i organizacyjnie? Jak zmienia się życie ludzi, których dzieci wymagają szczególnej troski? Na jaką pomoc mogą liczyć? O co chcą i potrafią zadbać sami?

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia >>>

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej pt. "24 na dobę" o problemach rodzin, które wychowują niepełnosprawne dzieci

tj/ag

Czytaj także

Niewidomy pan Stanisław i jego recepta na szczęście

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 10:00
- To, gdzie się człowiek znajdzie, zależy od niego - mówił niewidomy pan Staszek w reportażu "Jakiś inny". Jest niepełnosprawny, mieszka w domu pomocy społecznej, musi liczyć każdy wydany grosz. Ktoś powie: "same nieszczęścia". Nic bardziej mylnego! Narzekasz na swoje życie? Posłuchaj jak można się nim cieszyć...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom dla niepełnosprawnych kością w gardle starościny

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:00
Niepełnosprawna Kamila od dawna powinna mieszkać w otwartym półtora roku temu domu opieki w Brwinowie. Niestety jej mamy nie stać na pokrycie kosztów pobytu córki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amp futbol. Piłka nożna jest w głowie, a nie w nogach

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 11:24
Udowadniają to osoby po amputacjach kończyn, które uprawiają amp futbol. O ich pasji opowiada reportaż "Z miłości do piłki" Jana Kasi.
rozwiń zwiń