W Polsce poczuli, że są Ukraińcami

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 16:20
Żenia Betliński jest ukraińskim muzykiem. Pracował w orkiestrze radia i telewizji w Kijowie. W czasie nauki w Akademii Muzycznej często przyjeżdżał do Polski na warsztaty jazzowe. Postanowił, że tutaj zamieszka..
Audio
  • "Tu poczuliśmy kim jesteśmy" - reportaż Magdy Skawińskiej

Wybrał Wrocław, do którego przyjechał jesienią 2013 roku. Spotkał ludzi, którzy mu pomogli, a  następnie ściągnął swą żonę Lubę.

Na Ukrainie oboje mieli rodzinę, przyjaciół i pracę, ale przeszkadzało im panujące wszędzie łapówkarstwo, nierówności społeczne i nie respektowanie prawa. Chcieli innego życia.

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia >>>

Teraz próbują stworzyć sobie nowy dom we Wrocławiu. Podczas wydarzeń na kijowskim Majdanie zaczęli jednak tęsknić. Zastanawiali się, czy nie wracać. W Polsce poczuli, że są Ukraińcami. Luba mówi, że wcześniej przed wyjazdem nie miało to dla niej tak wielkiego znaczenia.

Czy Luba i Żenia zostaną w Polsce czy wrócą do ojczyzny?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Tu poczuliśmy kim jesteśmy" Magdy Skawińskiej.

pg

Czytaj także

Dziennikarze z Polski z misją w Tadżykistanie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 12:20
Twórcy polskich gazet zrzeszeni w Stowarzyszeniu Prasy Lokalnej od kilku lat wyjeżdżają na wschód do krajów byłego Związku Radzieckiego, żeby przekazywać swoje doświadczenia młodym adeptom dziennikarstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyżur non-stop. Życie z niepełnosprawnym dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 11:19
Ludziom, którzy nie mieli kontaktu z taką osobą wydaje się, że problem jest wyolbrzymiany. Wystarczy przecież przecież dziecko nakarmić, przebrać i "po sprawie".
rozwiń zwiń