Kuba prawdziwa - niezwyczajne podróże szlakiem szamanów

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 21:55
Kuba pozahotelowa, Kuba zmieniająca się, widziana nie z perspektywy atrakcyjnych ofert biur podróży. Adam Kwaśny, scenarzysta, opowiada historię Kuby, jakiej nie znamy.
Audio
  • Reportaż Wojciecha Markiewicza "Jak Kuba Bogu…"
Tancerka folkowego zespołu kubańskiego
Tancerka folkowego zespołu kubańskiegoFoto: PAP/EPA/ALEJANDRO ERNESTO/POOL

Kwaśny pierwszy raz na Kubę pojechał zupełnie przypadkowo, nie znając języka, ale miał szczęście. - Pewien człowiek, Andrzej Słodkowski, który zrobił mnóstwo filmów dokumentalnych o Kubie, wprowadził mnie w kraj istniejący poza zonami turystycznymi - opowiadał w Jedynkowym reportażu.

Z czasem to jego proszono, by pokazał wyspę nieznaną i dziś jest organizatorem wypraw, których uczestnicy, mieszkając w lokalnych rodzinach, próbują poznać Kubę prawdziwą poprzez codzienne życie i zwyczaje jej mieszkańców.

W poznaniu i zrozumieniu historii, religii i tradycji Kuby pomaga Polakom także Angel Humberto Zuazo López, znakomity tłumacz, miłośnik literatury polskiej.

Reportaże w radiowej Jedynce >>>

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Wojciecha Markiewicza "Jak Kuba Bogu…"

(asz)

Czytaj także

Męska przygoda 40-latka: sportowe auto czy wyprawa do dżungli?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 14:54
Dominik Szmajda i jego kompani nie mieli wątpliwości, gdy wyruszali na spływ kajakowy do Kamerunu. - Najbardziej pociągało nas, że to jedno z ostatnich na świecie naprawdę dzikich miejsc - opowiadał o wyprawie w Jedynkowej audycji "Reszta świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnicza Wyspa Wielkanocna. Miejsce nie z tej Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 18:00
- Jest jakby zamieszkana przez duchy. Miałam wrażenie, że trafiłam nagle do innego świata - powiedziała w radiowej Jedynce podróżniczka Anna Kwiatkowska, która na Wyspie Wielkanocnej była kilka razy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiątka z końca świata. Krzysztof Horwat przywiózł… flagę Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 20:30
Podpisał ją sam latarnik z Przylądka Horn. Druga flaga Jedynki nadal powiewa tam, gdzie spotykają się Oceany Atlantycki ze Spokojnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulinarny Mount Everest, czyli podróże z perspektywy talerza

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 11:50
- Uważamy, że kulinaria, kuchnia, smaki są istotnym elementem miejsca, które odwiedzamy, dlatego też chcemy je poznawać. Pewne miejsca wspominamy przez to, co tam zjedliśmy - opowiadali w Jedynce podróżnicy i autorzy kulinarnego bloga Natalia Sitarska i Łukasz Smoliński.
rozwiń zwiń