Małgorzata Szumska - kobieta orkiestra

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 13:00
Nie potrafi długo być w jednym miejscu. Pojechała na Filipiny robić teatr dla dzieci. O życiu Małgorzaty Szumskiej opowiada reportaż "Dziewczyna żywioł" Magdy Skawińskiej.
Audio
  • "Dziewczyna żywioł" - reportaż Magdy Skawińskiej

Małgorzata Szumska – aktorka, lalkarka, studentka PWST, instruktorka jogi, instruktorka pole dance, coach, przewodniczka turystyczna, podróżniczka-blogerka, autorka świetnego blogowego zapisu podróży szlakiem swoich przodków po Syberii "Zielona sukienka". Postanowiła pojechać na Filipiny, żeby pomagać mieszkańcom uporać się ze skutkami żywiołu. Pracowała na budowie, robiła meble do szkoły, aż pewnego dnia odkryła, że może pokazać dzieciom teatr. Wraz z lokalnym aktorem przygotowali spektakl.

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia >>>

- Na początku to miał być mały projekt – chcieliśmy uczyć dzieciaki, by myły ręce, nie wyrzucały śmieci na ulicę. I z tego niespodziewanie wybucha coś wielkiego: gramy codziennie nawet 10 spektakli, trafiamy do 3500 tys. dzieciaków w tydzień! - opowiada bohaterka reportażu "Dziewczyna żywioł".

Posłuchaj całego nagrania!

pg

Czytaj także

To jak wyglądamy też jest ważne

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 16:30
Co można robić po przejściu na emeryturę? Można siedzieć w parku na ławeczce, albo wreszcie robić, na co miało się ochotę przez całe życie. Jak bohaterka reportażu "Szata też zdobi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyżur non-stop. Życie z niepełnosprawnym dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 11:19
Ludziom, którzy nie mieli kontaktu z taką osobą wydaje się, że problem jest wyolbrzymiany. Wystarczy przecież przecież dziecko nakarmić, przebrać i "po sprawie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce poczuli, że są Ukraińcami

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 16:20
Żenia Betliński jest ukraińskim muzykiem. Pracował w orkiestrze radia i telewizji w Kijowie. W czasie nauki w Akademii Muzycznej często przyjeżdżał do Polski na warsztaty jazzowe. Postanowił, że tutaj zamieszka..
rozwiń zwiń