X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Freedom Express - inspirująca lekcja dla młodych o roku 1989

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 15:00
- Wolność to dla mnie możliwość wyboru - mówi Martin z Czech, bohater reportażu "Ekspres wolności", który razem z 19 innymi młodymi osobami z 10 krajów Europy bierze udział w podróży śladami przemian ustrojowych 1989 roku.
Audio
  • "Ekspres wolności" - reportaż Katarzyny Błaszczyk (Reportaż w Jedynce)
Uczestnicy projektu Freedom Express w Budapeszcie
Uczestnicy projektu "Freedom Express" w BudapeszcieFoto: PAP/EPA/LASZLO BELICZAY HUNGARY OUT

Większość uczestników projektu "Freedom Express" urodziła się, a wszyscy dorastali, już w wolnej Europie. - Zależało nam na tym, żeby dotrzeć do młodych ludzi z przesłaniem dotyczącym tego, jakie znaczenie przemiany roku 1989 mają dla naszej dzisiejszej rzeczywistości. Chcieliśmy odtworzyć proces przemian demokratycznych w trakcie podróży, tak żeby jej uczestnicy mogli na własnej skórze poczuć znaczenie tamtych wydarzeń: porozmawiać z ludźmi, którzy dokonali tych przemian, obejrzeć miejsca, w których one się dokonywały - tłumaczy Małgorzata Feusette-Czyżewska z Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność, która jest organizatorem podróży.

W ciągu dwóch tygodni uczestnicy wyprawy odwiedzają sześć krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które były częścią bloku wschodniego. Pierwszym punktem programu był Gdańsk, skąd 20-osobowa grupa odjechała do Warszawy. W stolicy wybrali się m.in. do aresztu śledczego na ulicy Rakowieckiej, gdzie w czasie stanu wojennego siedziało kilkuset członków "Solidarności". Jednym z nich był Jan Lityński, który spotkał się z młodymi Europejczykami. Podróż "Freedom Express" zakończyła się w czwartek 11 września w Berlinie.

Relacje z wyprawy znaleźć można na blogu: www.1989.enrs.eu/blog.

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia >>>

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Ekspres wolności" Katarzyny Błaszczyk.

Audycja powstała w ramach cyklu Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia "Zaczęło się 4 czerwca".

pg,tj

Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2014-09-10 16:44 Zgłoś
A dlaczego po angielsku? Czyżby Polska wciąż trwała pod jakimś zaborem, swojego języka nie miała?

Czytaj także

Polacy coraz szczęśliwsi. Radykalna zmiana po 1989 roku

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 04:00
- 10 lat po rozpoczęciu transformacji ustrojowej, od 1999 roku, nastąpiła wielka zmiana i od tej pory zdecydowana większość Polaków deklaruje, że są ze swojego życia bardzo zadowoleni - mówi Barbara Badora z CBOS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejskie Centrum Solidarności dostępne dla każdego. My już tam byliśmy (relacja)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 16:00
W dniach, kiedy przypada 34. rocznica Sierpnia '80 i powstania NSZZ "Solidarność" oraz 26. rocznica strajków z 1988 roku, swoje podwoje otworzy nowa siedziba Europejskiego Centrum Solidarności. Radiowa Jedynka zaprasza w podróż po wnętrzach wyjątkowej placówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Freedom Express - podróż śladami demokratycznych przemian w Europie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 19:25
Młodzi Europejczycy odbędą podróż przez sześć krajów Starego Kontynentu. Ten międzynarodowy projekt to cześć kampanii poświęconej 25. rocznicy demokratycznych przemian ustrojowych 1989 roku.
rozwiń zwiń