X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Franciszek Bunsch wydobywa rzeczy z chaosu

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 16:14
Reportaż "Franciszek Bunsch. Ocalone z chaosu" opowiada o byłym rektorze Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, mistrzu drzeworytu, miedziorytu i akwaforty.
Audio
  • "Franciszek Bunsch. Ocalone z chaosu" - reportaż Wojciecha Markiewicza
Franciszek Bunsch (P) i autor reportażu Wojciech Markiewicz (L)
Franciszek Bunsch (P) i autor reportażu Wojciech Markiewicz (L)Foto: archiwum prywatne

Prawie 90-letni obecnie Franciszek Bunsch jest synem Adama (malarza, dramaturga i pedagoga), bratankiem Karola (powieściopisarza), bratem Alego (scenografa). - Pędzel służy do tego, by wydobywać rzeczy z chaosu - mówi o swojej symbolicznej sztuce bohater reportażu "Franciszek Bunsch. Ocalone z chaosu".

Narratorem - przewodnikiem po twórczości pana Franciszka jest młodzieńcza sympatia artysty z czasów studenckich, znana aktorka scen krakowskich i wrocławskich Anna Lutosławska-Jaworska. W opowieści obojga artystów znalazły się mało znane epizody z działalności okupacyjnego teatru Tadeusza Kantora.

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia >>>

Pretekstem do powstania reportażu Wojciecha Markiewicza stała się retrospektywna wystawa prac Franciszka Bunscha z lat 1967-2013 w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie.

Posłuchaj nagrania audycji!

pg,tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władzom nie podobało się, że ikony socrealizmu buduje syn AK-owca

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 15:07
Zbigniew Szymczak, konstruktor wielkich budowli w czasach realnego socjalizmu, pracownik Ministerstwa Budownictwa traci pracę wskutek wypadku, w którym ginie siedem osób. Tragiczne wydarzenie okazuje się jednak jedynie pretekstem dla przełożonych...
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Fińskiej na Józefińskiej za kawę się nie płaci

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 13:34
Ten nietypowy lokalik po sklepie meblowym na Starym Podgórzu w Krakowie odkrywa Wojciech Markiewicz w reportażu "Kawa za jeden uśmiech…”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urzędnicy kwestionują legalność przeprawy zbudowanej po ulewach

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 14:26
Sześć zerwanych mostów, zalane trzy szkoły, dwa boiska, tartak i piekarnia. Szkody po trwającej niespełna godzinę sierpniowej burzy w Małopolsce sięgnęły 20 mln.
rozwiń zwiń