Wspomnienia z internowania w Gołdapi

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 13:17
Radiowa dziennikarka, działaczka Solidarności w latach 80. została internowana na początku stanu wojennego. Przez ośrodek w Gołdapi przeszło blisko 400 kobiet.
Audio
  • "Na kartkach dziennika" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej
Pieczęć wykonana przez kobiety internowane w ośrodku w Gołdapi
Pieczęć wykonana przez kobiety internowane w ośrodku w GołdapiFoto: Histori/PR

Pani Alicja Maciejowska, reportażystka radiowa, wspomina, że internowane miały dyżury w kuchni. -  Podawała do stołu Halina Mikołajska, ale najmilej podawała Gajka Kuroniowa - mówi w radiowej Jedynce.

Dziennikarka była internowana w czasie stanu wojennego w Gołdapi w byłym ośrodku wypoczynkowym ówczesnego Zarządu Głównego ZZ Pracowników Prasy, Książki, Radia i Telewizji. Przebywało tam wiele ciekawych kobiet z opozycji. Pani Alicja prowadziła dziennik pobytu.
STAN WOJENNY >>> serwis specjalny
Niedawno wróciła do Gołdapi. Tym razem na leczenie do sanatorium. Zabrała ze sobą wszystkie dokumenty i pamiątki z tamtego czasu. Pobyt w ośrodku stał się okazją, żeby przypomnieć sobie miniony czas, ludzi i zdarzenia.

***

Tytuł reportażu: Na kartkach dziennika

Autor reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Data emisji: 14.12.2014

Godzina emisji: 21.15

ag/asz

Czytaj także

Od leśnika do podróżnika. Niezwykłe wyprawy za jeden uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 01:41
Znak wyciągniętej ręki z uniesionym do góry kciukiem staje się początkiem wielkiej przygody. Były nauczyciel spod Poznania, dzięki otwartym granicom zaczął zwiedzać świat "na stopa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo chcą żyć, choć nie mogą złapać tchu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 02:00
- Mamy świadomość, że pacjenci ze schorzeniami, które uniemożliwiają prawidłowe oddychanie, zostaną w specjalnym ośrodku do końca swoich dni - mówi Beata Leszczyńska.
rozwiń zwiń