X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawda o kierowcy ks. Jerzego Popiełuszki. Bohater czy zdrajca?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 04:36
- Ostrzegaliśmy go, by uważał na siebie, a on to bagatelizował. Odpowiadał "E tam. Nic mi nie zrobią. Polski ksiądz jeszcze się liczy" - wspomina ks. Popiełuszkę jedna z bohaterek reportażu "Między prawdą a prawdą".
Audio
  • "Między prawdą a prawdą" reportaż Patrycji Gruszyńskiej-Ruman i Waldemara Kasperczaka (Reportaż w radiowej Jedynce)
Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko
Błogosławiony ksiądz Jerzy PopiełuszkoFoto: Wikimedia Commons/domena publiczna

Waldemar Chrostowski to kierowca i zarazem jedna z najbardziej zaufanych osób księdza Jerzego Popiełuszki. Dla jednych okazał się bohaterem, a dla innych zdrajcą. Wojciech Sumliński opowiada, że początkowo był wpatrzony w kierowcę księdza Jerzego Popiełuszki i uważał go za bohatera. Prokurator IPN Andrzej Witkowski nie wezwał Chrostowskiego na świadka, gdy przesłuchiwał w tej sprawie setki ludzi. - On nie chciał go przesłuchać jako świadka, tylko jako podejrzanego - opowiada dziennikarz.

Dziennikarz Cezary Gmyz przyznaje, że Wojciech Sumliński stara się od wielu lat wyjaśnić okoliczności śmierci ks. Popiełuszki, a są to sprawy bardzo niebezpieczne, bo związane ze środowiskiem bardzo wpływowych ludzi. - Próbowano wytworzyć wokół mnie i mojej rodziny atmosferę zastraszania i zaszczucia. Istnieje zagrożenie, że prawda o udziale Waldemara Chrostowskiego będzie bardzo trudna albo nawet niemożliwa do wyjaśnienia, przynajmniej na wiele lat - mówi Wojciech Sumliński.
W momencie, gdy pojawiły się wątpliwości co do Waldemara Chrostowskiego, dziennikarze chcieli się z nim spotkać, ale za każdym razem im odmawiał. Użyli więc podstępu.

Reportaż zdobył nagrodę specjalną w Konkursie o Grand Prix Prezesa PR 2014.

***

Tytuł reportażu: "Między prawdą a prawdą"

Autorzy reportażu: Patrycja Gruszyńska-Ruman, Waldemar Kasperczak
Data emisji: 18.01.2015
Godzina emisji: 21.15

(sm, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziś 30. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 07:48
To był mord polityczny na człowieku, który zagrażał komunistycznemu systemowi - przypominają historycy. Mija 30 lat od zamordowania przez funkcjonariuszy bezpieki kapelana warszawskiej "Solidarności", księdza Jerzego Popiełuszki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Polska pamięta o legendarnym kapelanie Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 21:29
Odszedł wiele lat temu, ale pamięć o nim i jego przesłaniu nadal trwa. W Polsce wierni wspominali w niedzielę błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Jerzy Popiełuszko w mundurze i z różańcem w ręku

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 14:30
"Być prawdziwym żołnierzem Chrystusa” - to słowa Romualda Traugutta, przywódcy Powstania Styczniowego. To także słowa, które w życie wcielał ksiądz Jerzy Popiełuszko, który w latach 1966-68 odbywał służbę wojskową w jednostce w Bartoszycach.
rozwiń zwiń