X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wspomnień czar" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 09:52
Świadkiem pierwszej transmisji Polskiego Radia w 1925 roku była blisko 100-letnia obecnie Zofia Grudzińska. Zapamiętała to wydarzenie na całe życie.
Audio
  • Reportaż "Wspomnień czar" Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej (Kulturalna Jedynka)
Pani Zofia Grudzińska jest starsza niż Polskie Radio. Warto posłuchać jej opowieści o pierwszej audycji, nadanej w 1925 roku
Pani Zofia Grudzińska jest starsza niż Polskie Radio. Warto posłuchać jej opowieści o pierwszej audycji, nadanej w 1925 rokuFoto: Polskie Radio

W chwili, gdy Polacy usłyszeli słowa "Halo! Tu mówi Polskie Radio", pani Zofia Grudzińska miała 8 lat. Choć minęły już lata, wspomnienie to jest doskonale żywe w pamięci pani Zofii, a także jej córki, która od lat jest główną słuchaczką opowieści mamy.

- My się śmiejemy, nawet jak nie mamy się z czego śmiać - radośnie mówią bohaterki reportażu "Wspomnień czar". Pani Zofia uwielbia opowiadać. Rodzinne historie fascynują też jej córkę, panią Barbarę, która od najmłodszych lat prosiła o opowieści z przeszłości. Tym razem obie panie nie skąpią wspaniałych historii, choć przez chwilę zdają się nad nie przedkładać swojski krupnik.

Wspólne przeżywanie historii niezwykle zbliżyło matkę i córkę, więź miedzy nimi słychać w każdym słowie. Zapraszamy na piękną, zabawną i ciepłą opowieść o życiu, radiu i rodzinnych sekretach.

***

Tytuł reportażu: "Wspomnień czar"

Autorka reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Data emisji: 18.04.2017

Godzina emisji: 21.17

amp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wystawcie radia na parapety, niech grają głośno"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 09:06
W związku z 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona działalności Polskiego Radia zarówno w okupowanej Polsce, jak i poza jej granicami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Relacje z najważniejszych wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 10:32
Niemal od samego początku Polskie Radio towarzyszyło w ważnych dla Polski wydarzeniach i przekazywało relacje z miejsc, w których działo się coś istotnego.
rozwiń zwiń