"Wspomnień czar" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 09:52
Świadkiem pierwszej transmisji Polskiego Radia w 1925 roku była blisko 100-letnia obecnie Zofia Grudzińska. Zapamiętała to wydarzenie na całe życie.
Audio
  • Reportaż "Wspomnień czar" Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej (Kulturalna Jedynka)
Pani Zofia Grudzińska jest starsza niż Polskie Radio. Warto posłuchać jej opowieści o pierwszej audycji, nadanej w 1925 roku
Pani Zofia Grudzińska jest starsza niż Polskie Radio. Warto posłuchać jej opowieści o pierwszej audycji, nadanej w 1925 rokuFoto: Polskie Radio

W chwili, gdy Polacy usłyszeli słowa "Halo! Tu mówi Polskie Radio", pani Zofia Grudzińska miała 8 lat. Choć minęły już lata, wspomnienie to jest doskonale żywe w pamięci pani Zofii, a także jej córki, która od lat jest główną słuchaczką opowieści mamy.

- My się śmiejemy, nawet jak nie mamy się z czego śmiać - radośnie mówią bohaterki reportażu "Wspomnień czar". Pani Zofia uwielbia opowiadać. Rodzinne historie fascynują też jej córkę, panią Barbarę, która od najmłodszych lat prosiła o opowieści z przeszłości. Tym razem obie panie nie skąpią wspaniałych historii, choć przez chwilę zdają się nad nie przedkładać swojski krupnik.

Wspólne przeżywanie historii niezwykle zbliżyło matkę i córkę, więź miedzy nimi słychać w każdym słowie. Zapraszamy na piękną, zabawną i ciepłą opowieść o życiu, radiu i rodzinnych sekretach.

***

Tytuł reportażu: "Wspomnień czar"

Autorka reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Data emisji: 18.04.2017

Godzina emisji: 21.17

amp/pg

Czytaj także

"Wystawcie radia na parapety, niech grają głośno"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 09:06
W związku z 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona działalności Polskiego Radia zarówno w okupowanej Polsce, jak i poza jej granicami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Relacje z najważniejszych wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 10:32
Niemal od samego początku Polskie Radio towarzyszyło w ważnych dla Polski wydarzeniach i przekazywało relacje z miejsc, w których działo się coś istotnego.
rozwiń zwiń