X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czerwone maki na Monte Cassino". Epilog

Przez wiele lat prawa autorskie do "Czerwonych maków na Monte Cassino" posiadali Bawarczycy, gdzie żył i zmarł kompozytor Alfred Schutz - autor muzyki do tego utworu.
O ten klasztor na Monte Cassino toczyły się ciężkie walki w bitwie zwanej bitwą o Rzym.
O ten klasztor na Monte Cassino toczyły się ciężkie walki w bitwie zwanej bitwą o Rzym. Foto: Dennis Jarvis/Bert Kaufmann/flickr/CC
O Audycji
Tytuł Reportaż "Czerwone maki jeszcze raz" Wojciecha Markiewicza 
Opis

Przez wiele lat prawa autorskie do "Czerwonych maków na Monte Cassino" posiadali Bawarczycy, gdzie żył i zmarł kompozytor Alfred Schutz - autor muzyki do tego utworu.

Tantiemy z tytułu każdego wykonania utworu trafiały więc do bawarskiego rządu. We wrześniu, na mocy porozumienia podpisanego w tej sprawie w Monachium, władze niemieckiego landu przekazały Polsce prawa autorskie do melodii "Czerwonych maków na Monte Cassino".

Autorem słów do tego legendarnego utworu, kryjącym się za pseudonimem "Refren", jest z kolei Feliks Konarski - emigrant zmarły w USA w 1991 roku.

Bohaterem reportażu jest Jerzy Pal, uczestnik ostatniego koncertu "Refrena" w Chicago, dedykowanego żonie Konarskiego - Ninie.

***

Tytuł reportażu: "Czerwone maki jeszcze raz"

Autor reportażu: Wojciech Markiewicz

Data emisji: 11.11.2015 

Godzina emisji: 21.13

pg/tj

Playlista
Tagi
Playlista