Góral uparty jest niemożliwy

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 12:29
Bohater reportażu pochodzi z Wisły, jednak od 40 lat mieszka na Górnym Śląsku. W 2012 roku Robert Greń otrzymał tytuł "Człowiek Roku Żor".
Audio
Bohater reportażu Robert Greń
Bohater reportażu Robert GreńFoto: Henryk Dedo/Polskie Radio

Choć - jak sam o sobie mówi - jest prostym kowalem, to swoim życiem znacząco wpłynął na losy lokalnej społeczności. Przyznaje, że za młodu był niezłym rozrabiaką. W stanie wojennym był internowany i potem nękany przez milicję. Radykalnie się zmienił po ewangelizacji.

Pod wpływem lektury Biblii postanowił, że będzie szukał ludzi, którzy potrzebują pomocy. - I tak żech zrobił, od domu do domu szukał ludzi w Żorach, którymi żech się opiekował - dodaje. Od 31 lat pomaga bezinteresownie ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. elewizji.

Posłuchaj opowieści tego niezwykłego człowieka.

Reportaż w 2015 roku został nagrodzony Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

***

Tytuł reportażu: Kowal cudzego szczęścia

Autorzy reportażu: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Data emisji: 24.12.2014

Godzina emisji: 21.14

ag/mm

Czytaj także

Niewidomy pan Stanisław i jego recepta na szczęście

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 10:00
- To, gdzie się człowiek znajdzie, zależy od niego - mówił niewidomy pan Staszek w reportażu "Jakiś inny". Jest niepełnosprawny, mieszka w domu pomocy społecznej, musi liczyć każdy wydany grosz. Ktoś powie: "same nieszczęścia". Nic bardziej mylnego! Narzekasz na swoje życie? Posłuchaj jak można się nim cieszyć...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie obietnice i niskie wyniki. Pomoc społeczna w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 04:18
"To jest piękne na papierku, ale rzeczywistość jest czarna" - skarżą się słuchacze Jedynki na system pomocy społecznej. Urzędnicy zaś zapewniają, że jeśli chodzi o ubranie, żywność, czy porady prawne. to wszystko można otrzymać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wolontariuszki" - Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 21:12
Młode kobiety na co dzień pracują, studiują. Co jakiś czas jednak porzucają swoje ustabilizowane życie, żeby jechać do Afryki lub Azji i pomagać.
rozwiń zwiń