X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Lady of Warsaw, Lady Sue Ryder" - Szczęsna Milli

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 09:29
Wzruszająca opowieść o niezwykłej Angielce Sue Ryder i pomocy udzielanej przez nią ludziom potrzebującym (chorym, byłym więźniom obozów koncentracyjnych) na całym świecie.
Audio
  • Reportaż "Lady of Warsaw, Lady Sue Ryder" Szczęsnej Milli (Jedynka)
Sue Ryder
Sue RyderFoto: PAP/PA

Reportaż pokazuje również dokonania "baronowej Warszawy" w naszym kraju. W czasie II wojny światowej brytyjska działaczka charytatywna organizowala pomoc dla okupowanej Europy i powstańczej Warszawy. Po wojnie założyła fundację finansującą budowę szpitali, hospicjów i domów opieki na całym świecie. Spośród wielu tytułów wybrała sobie tytuł "Lady Ryder of Warsaw" na cześć Polaków, których poznała w czasie II wojny światowej. Sue Ryder zmarła w 2000 roku.

W audycji ponadto znalazła się rozmowa ze Szczęsną Milli o spotkaniu z bohaterką jej reportażu i tytule przyznanym Sue Ryder przez królową angielską.

"Lady of Warsaw, Lady Sue Ryder" otrzymał I nagrodę na XIV Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich i Multimediów "Niepokalanów 99" w konkursie programów radiowych.

***

Tytuł reportażu: "Lady of Warsaw, Lady Sue Ryder"

Autor reportażu: Szczęsna Milli

Data emisji: 24.01.2016

Godzina emisji: 21.14

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybawcy uciekiniera z Oświęcimia: człowiekowi trzeba pomagać

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 04:37
- Byłem prowadzony jak po sznurku. Tyle razy ocierałem się o śmierć, było bezpośrednie zagrożenie i zawsze wychodziłem z tego cało - opowiada August Kowalczyk, który uciekł z Oświęcimia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót do domu" - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 10:01
W 1943 roku Natalia Roztropowicz przyjęła pod swój dach dwuletnią wówczas żydowską dziewczynkę - Inkę, która była ukrywana wcześniej w warunkach uwłaczających ludzkiej godności.
rozwiń zwiń