"Lady of Warsaw, Lady Sue Ryder" - Szczęsna Milli

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 09:29
Wzruszająca opowieść o niezwykłej Angielce Sue Ryder i pomocy udzielanej przez nią ludziom potrzebującym (chorym, byłym więźniom obozów koncentracyjnych) na całym świecie.
Audio
  • Reportaż "Lady of Warsaw, Lady Sue Ryder" Szczęsnej Milli (Jedynka)
Sue Ryder
Sue RyderFoto: PAP/PA

Reportaż pokazuje również dokonania "baronowej Warszawy" w naszym kraju. W czasie II wojny światowej brytyjska działaczka charytatywna organizowala pomoc dla okupowanej Europy i powstańczej Warszawy. Po wojnie założyła fundację finansującą budowę szpitali, hospicjów i domów opieki na całym świecie. Spośród wielu tytułów wybrała sobie tytuł "Lady Ryder of Warsaw" na cześć Polaków, których poznała w czasie II wojny światowej. Sue Ryder zmarła w 2000 roku.

W audycji ponadto znalazła się rozmowa ze Szczęsną Milli o spotkaniu z bohaterką jej reportażu i tytule przyznanym Sue Ryder przez królową angielską.

"Lady of Warsaw, Lady Sue Ryder" otrzymał I nagrodę na XIV Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich i Multimediów "Niepokalanów 99" w konkursie programów radiowych.

***

Tytuł reportażu: "Lady of Warsaw, Lady Sue Ryder"

Autor reportażu: Szczęsna Milli

Data emisji: 24.01.2016

Godzina emisji: 21.14

pg

Czytaj także

Wybawcy uciekiniera z Oświęcimia: człowiekowi trzeba pomagać

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 04:37
- Byłem prowadzony jak po sznurku. Tyle razy ocierałem się o śmierć, było bezpośrednie zagrożenie i zawsze wychodziłem z tego cało - opowiada August Kowalczyk, który uciekł z Oświęcimia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót do domu" - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 10:01
W 1943 roku Natalia Roztropowicz przyjęła pod swój dach dwuletnią wówczas żydowską dziewczynkę - Inkę, która była ukrywana wcześniej w warunkach uwłaczających ludzkiej godności.
rozwiń zwiń