X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnicze relacje Violetty Villas i Elżbiety B.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 17:22
Elżbieta B., z wykształcenia stolarz, dwadzieścia lat temu zyskała przychylność Violetty Villas i zamieszkała z nią.
Audio
  • Przyjaciółki - reportaż Patrycji Gruszyńskiej-Ruman
Lipiec 2000 r. Violetta Villas w swojej posiadłości w Lewinie Kłodzkim
Lipiec 2000 r. Violetta Villas w swojej posiadłości w Lewinie KłodzkimFoto: PAP/Adam Hawałej

Wspólnie opiekowały się dziesiątkami kotów i psów na posesji artystki. Kobiety stały się nierozłączne. Ich dom był twierdzą niedostępną nawet dla najbliższej rodziny. Po latach Elżbieta B. została oskarżona o znęcanie się psychiczne i przyczynienie się do śmierci Villas. Jak było naprawdę?

Ważna informacja:

Przepraszamy Pana Krzysztofa Gospodarka syna Pani Violetty Villas, za to że w reportażu "Przyjaciółki" Pani Patrycji Gruszyńskiej-Ruman wyemitowanym na antenie Polskiego Radia 7 lutego 2016 r. zawarto nieścisłą informację dotyczących spraw sądowych. Informacja ta powinna zawierać następującą treść: "Sąd uznał Elżbietę B. winną nieudzielenia pomocy Violetcie Villas i skazał ją na 10 miesięcy więzienia. Wyrok jest prawomocny. Skarga Kasacyjna obrony została przez Sąd Najwyższy oddalona. Sąd Rejonowy w Kłodzku uniewinnił Elżbietę B. od zarzutu psychicznego znęcania się nad Violettą Villas. Syn artystki i prokurator odwołali się od tego wyroku. Sąd Odwoławczy wyrok uchylił. Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Pierwszej Instancji."

Zapraszamy do wysłuchania reportażu, w którym wypowiadają się m.in.: Elżbieta B., krewni Violetty Villas, przedstawiciele prokuratury i lokalnych władz.

***

Tytuł reportażu: "Przyjaciółki"

Autor reportażu: Patrycja Gruszyńska-Ruman

Data emisji: 7.02.2016

Godzina emisji: 21.14

mk/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Najfajniejsze karuzele fruwają do góry nogami"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 14:59
Bohaterką reportażu jest Klaudia Nowak, niewidoma studentka anglistyki. Ułomność nie przeszkadza jej np. w skakaniu ze spadochronem. - Jestem taka jak inni, tyle, że nie widzę - mówi o sobie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystko jest możliwe" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 13:52
Agata Gikuma kilkanaście lat temu wyjechała do Anglii w poszukiwaniu lepszego życia. Nie znała języka, więc zaczynała jako kelnerka. Jej mąż, Ernest pracował wtedy w myjni samochodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzyżemy piórka, czy golimy?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 16:35
Ostrzenie brzytew, golenie, strzyżenie nożyczkami to teoretycznie umiejętności każdego męskiego fryzjera. Dziś jednak fryzjerów wypierają tzw. styliści, a prawdziwe rzemiosło zanika.
rozwiń zwiń