Tajemnicze relacje Violetty Villas i Elżbiety B.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 17:22
Elżbieta B., z wykształcenia stolarz, dwadzieścia lat temu zyskała przychylność Violetty Villas i zamieszkała z nią.
Audio
  • Przyjaciółki - reportaż Patrycji Gruszyńskiej-Ruman
Lipiec 2000 r. Violetta Villas w swojej posiadłości w Lewinie Kłodzkim
Lipiec 2000 r. Violetta Villas w swojej posiadłości w Lewinie KłodzkimFoto: PAP/Adam Hawałej

Wspólnie opiekowały się dziesiątkami kotów i psów na posesji artystki. Kobiety stały się nierozłączne. Ich dom był twierdzą niedostępną nawet dla najbliższej rodziny. Po latach Elżbieta B. została oskarżona o znęcanie się psychiczne i przyczynienie się do śmierci Villas. Jak było naprawdę?

Ważna informacja:

Przepraszamy Pana Krzysztofa Gospodarka syna Pani Violetty Villas, za to że w reportażu "Przyjaciółki" Pani Patrycji Gruszyńskiej-Ruman wyemitowanym na antenie Polskiego Radia 7 lutego 2016 r. zawarto nieścisłą informację dotyczących spraw sądowych. Informacja ta powinna zawierać następującą treść: "Sąd uznał Elżbietę B. winną nieudzielenia pomocy Violetcie Villas i skazał ją na 10 miesięcy więzienia. Wyrok jest prawomocny. Skarga Kasacyjna obrony została przez Sąd Najwyższy oddalona. Sąd Rejonowy w Kłodzku uniewinnił Elżbietę B. od zarzutu psychicznego znęcania się nad Violettą Villas. Syn artystki i prokurator odwołali się od tego wyroku. Sąd Odwoławczy wyrok uchylił. Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Pierwszej Instancji."

Zapraszamy do wysłuchania reportażu, w którym wypowiadają się m.in.: Elżbieta B., krewni Violetty Villas, przedstawiciele prokuratury i lokalnych władz.

***

Tytuł reportażu: "Przyjaciółki"

Autor reportażu: Patrycja Gruszyńska-Ruman

Data emisji: 7.02.2016

Godzina emisji: 21.14

mk/gs

Czytaj także

"Najfajniejsze karuzele fruwają do góry nogami"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 14:59
Bohaterką reportażu jest Klaudia Nowak, niewidoma studentka anglistyki. Ułomność nie przeszkadza jej np. w skakaniu ze spadochronem. - Jestem taka jak inni, tyle, że nie widzę - mówi o sobie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystko jest możliwe" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 13:52
Agata Gikuma kilkanaście lat temu wyjechała do Anglii w poszukiwaniu lepszego życia. Nie znała języka, więc zaczynała jako kelnerka. Jej mąż, Ernest pracował wtedy w myjni samochodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzyżemy piórka, czy golimy?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 16:35
Ostrzenie brzytew, golenie, strzyżenie nożyczkami to teoretycznie umiejętności każdego męskiego fryzjera. Dziś jednak fryzjerów wypierają tzw. styliści, a prawdziwe rzemiosło zanika.
rozwiń zwiń