X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pani Alicja Świtalska. 90-letnia studentka

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 16:10
Pani Alicja rok temu ukończyła podyplomowe studia z bioetyki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ma 93 lata. - Mamy tyle komórek mózgowych, a naukowcy na całym świecie twierdzą, że wykorzystujemy tylko 10 proc. z nich - mówi bohaterka reportażu.
Audio
  • "Miałam szczęście do przyjaźni" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej (Reportaż w Jedynce)
Pani Alicja mimo podeszłego wieku nie rozstaje się z książkami
Pani Alicja mimo podeszłego wieku nie rozstaje się z książkamiFoto: Monterey Public Library/flickr/CC BY 2.0

Alicja Świtalska - z wykształcenia biolożka - wciąż chce wykorzystać swoje możliwości umysłowe. - Z całym szacunkiem dla siwej głowy pani Alicji - była po prostu naszą koleżanką ze studiów. Życzliwą, serdeczną, interesującą się nami wszystkimi. Słucha z zainteresowaniem wykładów, zadaje sensowne pytania, jest ciekawa świata, dla nas to pierwszorzędny przykład - mówi jeden ze studentów.

Bohaterka reportażu przyznaje, że dzięki studiom z etyki uważniej przyjrzała się motywom własnego postępowania w sprawach rodzinnych. Mówi też o swojej miłości do dżinsowych sukienek i o tym, jak pochodzenie nie pozwoliło jej ukończyć studiów ze stomatologii. Wspomina też czasy wojny i terroru stalinowskiego, który zniszczył życie jej męża.

***

Tytuł reportażu: "Miałam szczęście do przyjaźni"

Autorka reportażu: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 31.03.2016

Godzina emisji: 15.28

mg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska - to nie jest kraj dla starych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 15:30
- W Skandynawii istnieją nawet uniwersytety dla seniorów. Mogą się uczyć i rozwijać. Starość jest tam dobrze widziana, ludzie nie są wypychani ze społeczeństwa - mówiła w Jedynce psycholog Justyna Dąbrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starość i radość. Jak cieszyć się życiem?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 01:43
- Chcemy pokazywać, że osoby starsze nie są niewidzialne. Jest w nich potencjał doświadczenia i wiedzy, są nośnikami tego, co się wydarzyło oraz co już odchodzi - mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich".
rozwiń zwiń