Jakie tajemnie kryją Sokółka i Legnica?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 15:00
Sokółka i Legnica - to tam miały miejsce zdarzenia, które uznane zostały za cuda. W obu przypadkach na hostii, która upadła na kościelną posadzkę pojawiły się czerwone plamki.
Audio
  • "Czucie i wiara" - Olga Mickiewicz (Reportaż w Jedynce)
Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz (C) przewodniczy mszy świętej w archikatedrze warszawskiej św. Jana Chrzciciela, podczas uroczystości Bożego Ciała
Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz (C) przewodniczy mszy świętej w archikatedrze warszawskiej św. Jana Chrzciciela, podczas uroczystości Bożego CiałaFoto: PAP/Leszek Szymański

Część naukowców uznała, że to tkanka ludzkiego serca w stanie agonalnym. Watykan na razie powstrzymuje się od wydania jednoznacznej decyzji.

W Legnicy dopiero od niedawna mówi się o cudzie, w Sokółce rzecz wydarzyła się kilka lat temu. Mieszkańcy miasteczka spierają się co do tego, czy czerwona hostia to oznaka cudu, ale co do jednego są zgodni – Sokółka świetnie się dzięki temu rozwija. Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Czucie i wiara" 

Autorka reportażu: Olga Mickiewicz

Data emisji: 26.05.2016

Godz. emisji: 22.34

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojtek" - Anna Sekudewicz i Anna Dudzińska

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 10:00
Reportaż opowiada historię Grażyny Jagielskiej, żony jednego z najlepszych polskich korespondentów wojennych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Praga gada"- Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 10:59
Myli się ten, kto sądzi, że seniorzy nie mają do zaproponowania młodym nic ciekawego. Problemem jest to, że młodzi ludzie nie są tego świadomi – mało jest przestrzeni, w której oba pokolenia mogłyby się spotkać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rotmistrz Witold Pilecki. Bohater bez skazy. Żołnierz. Romantyk. Ojciec

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 11:30
"Kochajcie swoją Ojczyznę, kochajcie swoich rodziców, bądźcie wierni swojej wierze, bądźcie dobrymi ludźmi" to fragment jednego z ostatnich listów, jakie od rotmistrza Witolda Pileckiego otrzymała jego córka.
rozwiń zwiń