Życie codzienne brązowej medalistki z Rio

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 10:14
Podczas igrzysk w Rio Oktawia Nowacka zaskoczyła wszystkich – przez długi czas, podczas trwania zawodów, prowadziła.
Audio
  • "Octawia" reportaż Olgi Mackiewicz (Kulturalna Jedynka)
Oktawia Nowacka podczas ceremonii dekoracji medalistek w pięcioboju nowoczesnym, w Rio de Janeiro 2016. Polka zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal.
Oktawia Nowacka podczas ceremonii dekoracji medalistek w pięcioboju nowoczesnym, w Rio de Janeiro 2016. Polka zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal.Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W końcu dała się przegonić dwóm rywalkom i ostatecznie zdobyła brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym.  Radość z medalu była tym większa, że jeszcze niedawno Oktawia borykała się z ciężką kontuzją.
Pięciobój to wyjątkowa dyscyplina, łącząca pływanie, bieg, szermierkę, jazdę konną i strzelectwo. Oktawia zaczęła życie profesjonalnego sportowca w wieku 14 lat, kiedy wyjechała z rodzinnego domu do ośrodka treningowego. Nie je mięsa ani żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, co w przypadku osoby wyczynowo uprawiającej sport jest nie lada wyzwaniem. Jak wygląda jej codzienne życie?
 O tym w reportażu Olgi Mackiewicz "Oktawia".

***

Tytuł reportażu: "Octawia"

Autorka reportażu: Olga Mackiewicz

Data emisji: 27.09. 2016

Godzina emisji:  21.26

ab

Czytaj także

Medalistka z Rio dziękuje kibicom Legii. Dla nich jest mistrzynią

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 12:00
- Czas na powrót do codzienności - mówi w rozmowie z Polskim Radiem pięcioboistka Oktawia Nowacka. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zawodniczka Legii Warszawa zdobyła brązowy medal.
rozwiń zwiń