X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W Domu Lalki Adoptowanej" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 12:20
Inspirują się nawzajem: matka i córka, dwie niepokorne, artystyczne dusze z Karpacza. Urszula Jonkisz: kiedyś po prostu krawcowa, później – z pasji i uporu – kostiumolożka i scenografka, społeczna działaczka kultury, poetka oraz Diana Jonkisz: teraz już dyplomowana aktorka i scenografka.
Audio
  • "W Domu Lalki Adoptowanej" - Dorota Jaśkiewicz-Łebek (Reportaż/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Pracują razem i osobno, ale zawsze bardzo się wspierają. A wszystko przez to, że w Karpaczu nie było… żadnego  domu kultury. Postanowiły więc jakoś zapełnić tę lukę. Tworzyły razem dziecięce teatrzyki i zespoły taneczne, pokazy artystycznej mody, konkursy plastyczne. Pani Urszula zawsze dbała o artystyczną edukację córki, zresztą zwykle w odpowiedzi na jej prośby.

Po śmierci twórcy wrocławskiego Teatru Pantomimy, Henryka Tomaszewskiego, który osiadł w Karpaczu i założył tam prywatne Muzeum Zabawek, będące efektem jego pasji, wpadły na pomysł, żeby co roku świętować jego urodziny. Różnie, ale między innymi ożywiając  lalki, pajacyki… I tak powstała przeogromna kolekcja zabawek niechcianych, podarowanych, porzucanych, którym pani Urszula szyła oryginalne stroje. Zbiór z czasem zaczął przerastać swoją kolekcjonerkę.

Kiedyś rozproszone po wielu muzeach i wystawach - w końcu znalazły dom u pani Urszuli: magiczny "Dom Lalki Adoptowanej" w Karpaczu.

***

Tytuł reportażu: "W Domu Lalki Adoptowanej"

Autorka reportażu: Dorota Jaśkiewicz-Łebek

Data emisji: 21.01.2017

Godzina emisji: 00.15

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Świat zaklęty w miniaturze" - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 18:00
- Odnawiam wszystko sama. Najtrudniejsza jest w tym robota detektywistyczna... - mówi intrygująco o swojej pasji Aneta Popiel-Machnicka.
rozwiń zwiń