"Rozmowa" - reportaż Wojciecha Markiewicza

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 13:04
W grudniu ubiegłego roku, premierą "Wieloryba" w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, Krzysztof Globisz wrócił na scenę, po udarze mózgu jakiego doznał jesienią  2014 roku.
Audio
  • "Rozmowa" - Wojciech Markiewicz (Reportaż w Jedynce)
Krzysztof Globisz w filmie Droga do raju
Krzysztof Globisz w filmie "Droga do raju"Foto: mat.prom.

Spektakl w reżyserii Evy Rysowej, według scenariusza Mateusza Pakuły, zachwycił krakowską publiczność reżyserią, muzyką i efektami specjalnymi oraz stanowił wielki "come back" Krzysztofa Globisza, aktora walczącego z afazją po udarze mózgu.

Ten niezwykły aktor teatralny, telewizyjny, filmowy, a także twórca wielu kreacji radiowych, w oparciu o teorię Olivera Saksa o wpływie muzyki na leczenie afazji, prowadzący nadal zajęcia w Krakowskiej Szkole Teatralnej z przedmiotu "Niewerbalne środki ekspresji", mimo trudności w wynajdywaniu słów jest w stanie nadal zachwycać publiczność walcząc o powrót do zdrowia.

Kanwą reportażu jest ostatnia przed chorobą rozmowa z Krzysztofem Globiszem, która może być również odpowiedzią na pytanie o terapeutyczną rolę sztuki i sens zawodu aktora. Wypowiedzi twórców spektaklu przeplatają się z fragmentami pięknych radiowych ról Globisza (m.in. w "Romeo i Julii", wierszach Z. Herberta i T. Śliwiaka).

***

Tytuł reportażu: "Rozmowa"

Autor reportażu: Wojciech Markiewicz

Data emisji: 10.03.2017

Godzina emisji: 21.29

ab/pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert "Nasz Anioł w Krakowie" dla aktora Krzysztofa Globisza. Dary na aukcję przekazał... papież Franciszek

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 17:25
W niedzielę w Krakowie odbędzie się koncert "Nasz Anioł w Krakowie" na rzecz znanego aktora Krzysztofa Globisza. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko.
rozwiń zwiń