X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Paramilitarni" - reportaż Olgi Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 08:30
Elementy taktyki, pierwsza pomoc, ćwiczenia fizyczne, zasady postępowania z bronią - to wszystko składa się na szkolenie, któremu podlegają członkowie organizacji paramilitarnych.
Audio
  • Reportaż "Paramilitarni" Olgi Mickiewicz (Kulturalna Jedynka)
Mińsk Mazowiecki, 6 listopada 2016 r. Zajęcia doskonalące drużyn organizacji paramilitarnych w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej. Ćwiczących obserwował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
Mińsk Mazowiecki, 6 listopada 2016 r. Zajęcia doskonalące drużyn organizacji paramilitarnych w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej. Ćwiczących obserwował minister obrony narodowej Antoni MacierewiczFoto: PAP/Przemysław Piątkowski

Michał Prokopowicz kilka lat temu w Krakowie założył jedną z nich. Chociaż początki były trudne, dziś organizacja przyciąga coraz więcej chętnych. Pomysł stworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej zakłada, że członkowie organizacji paramilitarnych mają być do niej przyjmowani w pierwszej kolejności, chociaż Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło już, że każdy chętny będzie poddawany oddzielnej, szczegółowej weryfikacji.

Teraz częściej niż kiedyś zadaje się pytania: na ile podobne organizacje są potrzebne? Co przyciąga do nich młodych ludzi?

***

Tytuł reportażu: "Paramilitarni"

Autor reportażu: Olga Mickiewicz

Data emisji: 5.05.2017

Godzina emisji: 21.32

mg/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myśliwi jako jeden z trzonów Wojsk Obrony Terytorialnej?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 09:10
- Obrona Terytorialna obrasta śmiesznością. Jej grzechem założycielskim były pierwsze wypowiedzi ministra Macierewicza, który mówił, że jest ona odpowiedzią na Specnaz. Ruch z myśliwymi mieści się w tych kategoriach śmieszności – powiedział Marcin Celiński z Liberte. O pomyśle ministra Szyszko - by myśliwi stanowili jeden z trzonów obrony terytorialnej – rozmawiali w Debacie Poranka także Bartłomiej Radziejewski (Klub Jagielloński) i Piotr Zaremba (wSieci).
rozwiń zwiń