X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ludzie z SW" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 12:01
Reportaż "Ludzie z SW" przypomina, z okazji 35. rocznicy powstania Solidarności Walczącej, sylwetki osób działających w tej organizacji.
Audio
  • Reportaż "Ludzie z SW" Magdy Skawińskiej (Kulturalna Jedynka)
Warszawa, 17.09.2008. Założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki podczas uroczystości podpisania dokumentu o przekazaniu zbiorów. Unikatowe dokumenty, taśmy i fotografie z odnalezionego Archiwum Kontrwywiadu Solidarności Walczącej z lat 1982-1989 przekazane zostały 17 bm. do zbiorów państwowych.
Warszawa, 17.09.2008. Założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki podczas uroczystości podpisania dokumentu o przekazaniu zbiorów. Unikatowe dokumenty, taśmy i fotografie z odnalezionego Archiwum Kontrwywiadu Solidarności Walczącej z lat 1982-1989 przekazane zostały 17 bm. do zbiorów państwowych. Foto: PAP/Leszek Szymański

Hanna Łukowska-Karniej, najbliższa współpracowniczka Kornela Morawieckiego, była organizatorką jego ukrywania się. Zofia Maciejewska - jako pierwsza udostępniła mieszkanie ukrywającemu się Kornelowi Morawieckiemu, potem była organizatorką druku i kolportażu wydawnictw SW.

Z kolei Michał Gabryel odpowiadał m.in. za transporty sprzętu poligraficznego oraz nasłuchowego z Niemiec. Teresa Krusińska współtworzyła radio SW. Dr Wojciech Myślecki, opozycjonista od 1968 roku, w SW odpowiedzialny za organizowanie papieru na wydawnictwa podziemne, organizował i prowadził demonstracje oraz akcje specjalne SW.

***

Tytuł reportażu: "Ludzie z SW"

Autor reportażu: Magda Skawińska

Data emisji: 13.06.2017

Godzina emisji: 21.14

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

I Zjazd Solidarności. "Gigantyczna demonstracja nadziei"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 16:58
35 lat temu w gdańskiej hali Olivia rozpoczął się I Zjazd NSZZ "Solidarność". Przebiegał on w dwóch turach: od 5 do 9 września i od 27 września do 7 października 1981 roku. W obradach wzięło udział 896 delegatów z 38 regionów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najważniejsze pismo opozycji przedsierpniowej na Dolnym Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 14:35
Co się dzieje, gdy polscy matematycy zabierają się do wojaczki? Łamią bolszewickie szyfry w 1920 roku albo rozpracowują sekret niemieckiej Enigmy. Kiedy wrocławscy matematycy i fizycy mieli już dość komunizmu, stworzyli najliczniejszą, najlepiej zorganizowaną i najmniej zinfiltrowaną organizację konspiracyjną w PRL - Solidarność Walczącą.
rozwiń zwiń