"Tropicielki" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 08:14
Takie i podobne pytania zadaje sobie dziś coraz więcej ludzi. Chcą znać historię swojej rodziny.
Audio
  • Reportaż "Tropicielki" Grażyny Wielowieyskiej (Kultura na wakacje/Jedynka)
Ilustracje z dzieła Heraldica to iest osada kleynotow rycerskich Józefa Jabłonowskiego z 1742 roku pokazujące stopnie pokrewieństwa w linii męskiej i żeńskiej
Ilustracje z dzieła "Heraldica to iest osada kleynotow rycerskich" Józefa Jabłonowskiego z 1742 roku pokazujące stopnie pokrewieństwa w linii męskiej i żeńskiejFoto: Wikipedia/Cyfrowa Biblioteka Narodowa/domena publiczna/Józef Aleksander Jabłonowski (1711-1777)

Karolina i Kinga są historykami archiwistami. Pisząc swoje prace magisterskie i siedząc godzinami w bibliotekach oraz archiwach zauważyły, że przychodzi tam sporo ludzi szukających dokumentów swoich pradziadków, dziadków, ciotek czy kuzynów. Tak zrodził się pomysł, by zawodowo zająć się szukaniem korzeni innych ludzi.

Karolina i Kinga wiedziały gdzie szukać zdjęć, metryk, świadectw i innych dokumentów. Założyły firmę i nazwały ją Your Roots in Poland, czyli - Twoje korzenie w Polsce. Nazwa angielska, bo wielu z tych, których przodkowie opuścili rodzinny kraj, szuka śladów swoich przodków.

***

Tytuł reportażu: "Tropicielki"

Autorka reportażu: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 21.07.2017

Godzina emisji: 21.35

zi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Z Harfą przez wieki" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 09:40
Zespół śpiewaczy, założony z inspiracji mecenasa sztuki Karola Malczewskiego, miał służyć kultywowaniu polskiej muzyki patriotycznej i narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Praca" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 08:00
Postulat, by więźniowie nie pozostawali tylko na garnuszku państwa, jest aktualny od lat. Jednak praca w zakładzie karnym często dla wielu skazanych stanowiła nieosiągalne marzenie.
rozwiń zwiń