X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tropicielki" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 08:14
Takie i podobne pytania zadaje sobie dziś coraz więcej ludzi. Chcą znać historię swojej rodziny.
Audio
  • Reportaż "Tropicielki" Grażyny Wielowieyskiej (Kultura na wakacje/Jedynka)
Ilustracje z dzieła Heraldica to iest osada kleynotow rycerskich Józefa Jabłonowskiego z 1742 roku pokazujące stopnie pokrewieństwa w linii męskiej i żeńskiej
Ilustracje z dzieła "Heraldica to iest osada kleynotow rycerskich" Józefa Jabłonowskiego z 1742 roku pokazujące stopnie pokrewieństwa w linii męskiej i żeńskiejFoto: Wikipedia/Cyfrowa Biblioteka Narodowa/domena publiczna/Józef Aleksander Jabłonowski (1711-1777)

Karolina i Kinga są historykami archiwistami. Pisząc swoje prace magisterskie i siedząc godzinami w bibliotekach oraz archiwach zauważyły, że przychodzi tam sporo ludzi szukających dokumentów swoich pradziadków, dziadków, ciotek czy kuzynów. Tak zrodził się pomysł, by zawodowo zająć się szukaniem korzeni innych ludzi.

Karolina i Kinga wiedziały gdzie szukać zdjęć, metryk, świadectw i innych dokumentów. Założyły firmę i nazwały ją Your Roots in Poland, czyli - Twoje korzenie w Polsce. Nazwa angielska, bo wielu z tych, których przodkowie opuścili rodzinny kraj, szuka śladów swoich przodków.

***

Tytuł reportażu: "Tropicielki"

Autorka reportażu: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 21.07.2017

Godzina emisji: 21.35

zi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Z Harfą przez wieki" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 09:40
Zespół śpiewaczy, założony z inspiracji mecenasa sztuki Karola Malczewskiego, miał służyć kultywowaniu polskiej muzyki patriotycznej i narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Praca" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 08:00
Postulat, by więźniowie nie pozostawali tylko na garnuszku państwa, jest aktualny od lat. Jednak praca w zakładzie karnym często dla wielu skazanych stanowiła nieosiągalne marzenie.
rozwiń zwiń