"Śladami Lata z Radiem" - "Nasz Piotrków"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 17:10
W niedzielę (20.08) "Lato z Radiem" gra w Piotrkowie Trybunalskim. To średniej wielkości miasto, położone kilkadziesiąt kilometrów od Łodzi. Na pierwszy rzut oka może wydawać się spokojne, może nawet nieco senne. Okazuje się jednak, że zamieszkuje je wielu pasjonatów, a każdy z nich postrzega miasto na swój własny sposób.
Audio
  • Reportaż Olgi Mickiewicz z cyklu "Śladami Lata z Radiem" - "Nasz Piotrków" (Jedynka)
Piotrków Trybunalski
Piotrków TrybunalskiFoto: Maddox84/GFDL/Wikimedia Commons

Niewielki Piotrków Trybunalski potrafi zaskoczyć. Miłośnicy jego historii sypią jak z rękawa ciekawymi anegdotami - o ruchomych ścianach, ciętych ripostach króla Zygmunta Starego, żydowskich sufrażystkach, starych browarnikach.

Okazuje się też, że miasteczko szczególnie upodobali sobie filmowcy - Piotrków był scenerią dla dziesiątek polskich i zagranicznych filmów. Kiedy amerykański aktor Robin Williams zobaczył po raz pierwszy jego starówkę, powiedział podobno, że takich scenografii nawet w Hollywood nie potrafią budować.

Piotrków zresztą to nie tylko historia. To także na przykład lokalny aeroklub - największa w Polsce strefa zrzutu (czyli skacze tu najwięcej w naszym kraju skoczków spadochronowych).

***

Tytuł audycji: "Śladami Lata z Radiem"

Tytuł reportażu: "Nasz Piotrków"

Autorka reportażu: Olga Mickiewicz

Data emisji: 19.08.2017

Godzina emisji: 17.15

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Lata z Latem" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 10:01
W czwartek 22 czerwca słynna "Polka Dziadek" zainaugurowała 46. już rok nadawania "Lata z Radiem", słynnej i tak lubianej przez słuchaczy audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śladami Lata z Radiem" - Stalowa Wola

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 18:43
W cyklu reportaży o miastach, w których koncertuje "Lato z Radiem", w sobotę (12.08) zawitaliśmy do Stalowej Woli. Wojciech Markiewicz przedstawia reportaż "Stalowa Wola wczoraj i cokolwiek dalej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miss "Lata z Radiem" pod dyskretną obserwacją

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 13:43
To był jedyny taki konkurs w Polsce - wybór Miss Lata z Radiem. Podczas koncertu w Stalowej Woli odwiedziła nas Miss z 2003 roku. Wspomnieniom nie było końca.
rozwiń zwiń