X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tydzień z reportażami laureatów konkursu "Melchiory 2017". "Szepty dzieciństwa" - reportaż Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 09:48
Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak otrzymali nagrodę Radiowego Reportażysty Roku za niezwykłą wrażliwość w poszukiwaniu prawdy swoich bohaterów, pokazywanie piękna człowieka w sytuacjach, zdawałoby się, bez wyjścia.
Audio
  • "Szepty dzieciństwa" – reportaż Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka (Tydzień z reportażem-Melchiory 2017/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

- Myślę, że jesteśmy skazani na siebie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Henryk ma cechy, których ja nie mam. Z kolei ja posiadam pewne umiejętności, których Henrykowi brakuje. Doskonale się uzupełniamy, a taki sukces lepiej smakuje we dwójkę - mówi Waldemar Kasperczak.

- Mamy szczęście, że nagrywamy nietuzinkowych ludzi, pokazujemy niezwykłą przemianę w życiu człowieka. Niektórzy myślą, że w przypadkowy sposób trafiamy na naszych rozmówców, ale ja myślę, że jesteśmy na takim GPS-ie Pana Boga. On pisze scenariusz, my wchodzimy w odpowiednim momencie - podkreśla z kolei Henryk Dedo.

"Szepty dzieciństwa"

Szorstkie dłonie, zapach miodu, delikatny i cichy głos. Wincenty Bryćko, 100-letni pszczelarz posiada niezwykły dar przenoszenia słuchaczy do świata, z którego nie chcą powracać... świata pełnego ciepłych relacji i ponadczasowej mądrości - jakości dzisiaj tak rzadko spotykanych.

- Mnie pszczoły Pan Bóg dał. 17 kwietnia 1946 roku jem śniadanie, patrzę przez okno, a tam pod dachówką rój, całe gniazdo, z pół metra miało... I taki był mój początek pszczelarstwa - mówi w reportażu Wincenty Bryćko... Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu, który znajdą Państwo w nagraniu audycji.

***

Na reportaże tegorocznych laureatów konkursu "Melchiory 2017" zapraszamy codziennie do 6 października po godz. 20.00.

***

Tytuł reportażu: "Szepty dzieciństwa"

Autorzy reportażu: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Data: 3.10.2017

Godzina: 20.14

kh/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Retransmisja Gali „MELCHIORY 2017”

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 13:00
29 września o godzinie 23.10 zapraszamy do Radiowej Jedynki na retransmisję Gali Reportażystów Polskich „Melchiory 2017” ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory 2017 przyznano nagrody w trzech kategoriach: Premiera Roku, Inspiracja Roku oraz Radiowy Reportażysta Roku, a także wręczono Nagrodę Specjalną za działania na rzecz rozwoju i promocji reportażu.
rozwiń zwiń