"Pan Jacek" - reportaż Ewy Szkurłat

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 13:38
Pan Jacek pochodzi ze słynnego w Krakowie fryzjerskiego klanu Tatomirów. Jego dziadek w 1927 roku założył na Placu Inwalidów salon fryzjerski "Roman".
Audio
  • "Pan Jacek" - reportaż Ewy Szkurłat (Noc z reportażem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/successo images

Był uczniem mistrza Antoniego Cierplikowskiego - uważanego za największego z fryzjerów XX wieku. W Krakowie klientki czekały po 3, 4 godziny, aby je uczesał. Jest artystą i mistrzem kolejnych pokoleń rzemieślników.

Urodził się w piątek, 13-tego, ale nie przeszkodziło mu to zdobywać tytuły Mistrza Europy we fryzjerstwie. Jego paryski salon przyjęty został do Stowarzyszenia Wielkiego Fryzjerstwa Francji i Kreatorów. Na fotelach, pod suszarkami w jego salonie w Paryżu, siedziały kobiety wielkiego biznesu.

To nietuzinkowa osobowość i człowiek, który jest wzorem nie tylko dla polskich fryzjerów... W audycji wykorzystano fragmenty uroczystego pożegnania Jacka Tatomira z zawodem fryzjerskim, które odbyło się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Noc z reportażem

Tytuł reportażu: "Pan Jacek"

Autor reportażu: Ewa Szkurłat (Radio Kraków)

Data emisji: 3.10.2017

Godzina emisji: 1.15

ag/kh

Czytaj także

"Bardziej znikąd" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 12:47
W ramach tygodnia z reportażami laureatów konkursu "Melchiory 2017", zapraszamy tym razem do wysłuchania reportażu Doroty Jaśkiewicz-Łebek, która otrzymała Srebrnego Melchiora za Premierę Roku za audycję dokumentalną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Taśmociął" - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 10:31
Trwa tydzień z reportażem. Codziennie do 6 października po godz. 20.00 emitujemy reportaże tegorocznych laureatów konkursu "Melchiory 2017".  
rozwiń zwiń