X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Łaźnia dusz"- reportaż Pawła Kęski

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 22:00
W tym roku ruszył pilotażowy projekt Miasta Stołecznego Warszawy i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, który ma na celu pomoc w utrzymaniu higieny osobom bezdomnym i ubogim. Paweł Kęska przyjrzał mu się w ramach cyklu "Caritas - ludzkie historie" realizowanego z Caritas Polska i tygodnikiem "Niedziela".  
Audio
Łaźnia dla bezdomnych w Warszawie
Łaźnia dla bezdomnych w Warszawie Foto: Paweł Kęska/Caritas Polska

Dbanie o godność zaczyna się od podstawowych czynności takich jak mycie się czy kąpiel. Łatwo jest mówić o tym osobom, które mają dom. Bezdomni korzystają z łaźni... czekają w kolejce, otrzymują mydło i ręcznik, i w ciągu 15 minut jakie mają na kąpiel, dokonuje się w nich przemiana.

Opiekunem Łaźni Caritas Warszawsko-Praskiej jest Gabriel, były kryminalista, który wrócił na dobrą drogę, a teraz pomaga wrócić innym.

Aby łaźnia dla osób bezdomnych mogła funkcjonować, codziennie muszą być kupowane środki czystości. Na ten właśnie cel Caritas Polska prowadzi zbiórkę środków. Działanie łaźni można wspomóc poprzez stronę www.pomagam.caritas.pl

***

Tytuł reportażu: "Łaźnia dusz"

Autor reportażu: Paweł Kęska

Data emisji: 25.08.2017

Godzina emisji: 21.31

iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak