X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jak dzieci we mgle" - Adam Bogoryja-Zakrzewski

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 10:38
Zjawisko wyłudzania mieszkań od osób w trudnej sytuacji finansowej przez działających w zmowie z notariuszami pośredników, udzielających pożyczek pod zastaw tych lokali. Oszuści wykorzystują nieświadomość - często osób starszych - przy ustalaniu niekorzystnych warunków umów pożyczki i za niewielkie kwoty przejmują ich mieszkania.
Audio
  • "Jak dzieci we mgle" - Adam Bogoryja-Zakrzewski (Reportaż w Jedynce)
Wybrzeże Zatoki Puckiej w Pucku
Wybrzeże Zatoki Puckiej w PuckuFoto: vivooo/shutterstock

Druga warstwa reportażu - to konflikt interesów, a czasami bezsilność instytucji odpowiedzialnych za wprowadzenie zmian w prawie, które ukróciłoby ten proceder.

Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości nie odpowiedział na propozycje udzielenie wywiadu na temat zwiekszenia bezpieczeństwa stron podczas podpipsywania umów notarialnych, na przykład poprzez ich nagrywanie. Postulat nagrywania takich umów podpipsywanych w kancelariach notarialnych zgłosił w 2016 roku Rzecznik Praw Obywatelskich.

Krajowa Rada Notarialna zaproponowała natomiast m.in. wprowadzenie zakazu dokonywania przewłaszczania na zabezpieczenie w sytuacji, kiedy wartość nieruchomosci znacznie przekracza wartość pożyczki. Rada oznajmiła, że w lutym 2017 roku ministerstwo poinformowało, że w resorcie trwają prace analityczne i koncepcyjne nad szeroko zakrojonymi zmianami w ustawie Prawo o notariacie zmierzającymi do zwiększenia bezpieczeństwa obrotu prawnego. Z niewiadomych przyczyn zapowiadane zmiany nie zostały dotychczas przedstawione.

***

Tytuł audycji: "Reportaż w Jedynce" w paśmie Kulturalna Jedynka

Tytuł reportażu: "Jak dzieci we mgle"

Autorka reportażu: Adam Bogoryja-Zakrzewski

Data emisji: 2.10.2018

Godzina emisji: 21.08

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skradziony dowód. Złodziej weźmie na niego kredyt?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 09:15
Słuchacz Jedynki napisał do Janusza Weissa w sprawie wyłudzania kredytów. - Czasami zdarza się, że osoba, która utraciła dokumenty, dowiaduje się, że w różnych bankach ma zaciągnięte zobowiązania - alarmował i pytał, jak się przed tym zabezpieczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląskie: oszuści wyłudzili ponad milion zł, oferując pożyczki w internecie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 11:35
Ponad milion zł wyłudzili od internautów organizatorzy przestępczego procederu, polegającego na oferowaniu w internecie szybkich pożyczek, których warunkiem miało być wykonanie przelewu lub wysłanie płatnego smsa. Policja szuka osób pokrzywdzonych przez oszustów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za pomocą sfałszowanych dokumentów próbowali wyłudzić kredyty i pożyczki na kwotę 110 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 13:15
Na ławie oskarżonych w Poznaniu zasiądzie 16 osób, które odpowiedzą za wyłudzenia, bądź usiłowania wyłudzenia kredytów i pożyczek bankowych na łączną kwotę około 110 milionów złotych, przy wykorzystaniu sfałszowanych i nierzetelnych dokumentów.
rozwiń zwiń