X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Miłość po latach"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 11:52
Poznali się latem 1943 roku i zakochali od pierwszego wejrzenia. Niestety, wspólne życie brutalnie przerwało Powstanie Warszawskie. Po72 latach rozłąki spotkali się ponownie, a ich uczucie odżyło na nowo.
Audio
  • "Miłość po latach"- reportaż Joanny Bogusławskiej (Reportaż w Jedynce)
Kopiec Powstania Warszawskiego
Kopiec Powstania WarszawskiegoFoto: Informacyjna Agencja Radiowa

Pani Barbara była przekonana, że wybranek jej serca zginął w czasie walk wojennych. Tak się nie stało. Po wojnie udało mu się wyjechać do Stanów Zjednoczonych, gdzie zrobił karierę naukową i mieszka do dziś. Również pan Andrzej myślał, że już nigdy nie zobaczy swojej "ukochanej Basi", która podobnie jak i on przeżyła piekło wojny, a następnie zamieszkała w rodzinnym Klarysewie. Oboje w międzyczasie założyli rodziny, ale już od wielu lat - jako wdowcy - żyli samotnie.  Andrzej Budzyński znalazł w internecie  wywiad z Barbarą Kulińską-Żugajewicz, opowiadający o jej konspiracyjnej działalności podczas II wojny światowej. Wysłał pierwszy list i tak wszystko zaczęło się od nowa. Po kilkumiesięcznej wymianie korespondencji przyleciał do Polski, spotkali się, później wrócił do Ameryki.

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Koncert na dwa M - muzyka i marzenia" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 21:10
Barwna dźwiękowo opowieść o Filipie Presseisenie, organiście. Autorka za ten reportaż otrzymała nagrodę Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń