X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Historia na wieszakach" - reportaż Eweliny Karpacz - Oboładze

Małgorzata Michalska-Nakonieczna jest historykiem sztuki. Przez wiele lat pracowała w Muzeum Wsi Lubelskiej i prowadziła tam zajęcia z historii sztuki. To właśnie podczas tych zajęć wpadła na pomysł, żeby spojrzeć na wieszaki, jak na obiekt muzealny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/sdnet01/domena publiczna
O Audycji

Dlaczego akurat wieszaki? "Dwa pierwsze wieszaki z moich zbiorów zobaczyłam po raz pierwszy jako dziecko. W szafie babci wisiały przedwojenne okazy z firmy Ignatowski i Spółka. Jak się okazało, znalazły się tam nieprzypadkowo. Firma należała do brata mojej prababci, lublinianki, mieszkającej przy ulicy Kunickiego. Jej bracia mieszkali w Warszawie, gdzie na Nowym Świecie prowadzili ekskluzywny sklep w Hotelu Savoy. Zaczęłam bardziej zgłębiać historię sklepu. Okazało się, że bieliznę kupował w nim sam Józef Piłsudski". Z czasem kolekcja pani Małgorzaty bardzo się rozrosła, a z historii poszczególnych eksponatów zaczęła powstawać fascynująca opowieść o historii Polski.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł audycji: "Reportaż w Jedynce"

Tytuł reportażu: "Historia na wieszakach"

Autor reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 21.10

abi

 

Playlista