X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Uprowadzenie" – reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 10:26
"Porwanie" własnych dzieci z rodziny zastępczej w Szwecji przez ich ojca biologicznego – Rosjanina Denisa Lisova i jego wystąpienie o azyl w Polsce, spowodowało międzynarodowy spór o nieprzestrzeganie praw dziecka.
Audio
  • Ciąg dalszy sprawy Denisa Lisova i jego córek (Reportaż w Jedynce)
Rosjanin Denis Lisov (4P) z córkami: Sofią (2L), Alisą (3L), Serafiną (3P) oraz adw. Babken Khanzadyan (L), dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris adw. dr Bartosz Lewandowski (2P) i prezes Ordo Iuris adw. Jerzy Kwaśniewski (P)
Rosjanin Denis Lisov (4P) z córkami: Sofią (2L), Alisą (3L), Serafiną (3P) oraz adw. Babken Khanzadyan (L), dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris adw. dr Bartosz Lewandowski (2P) i prezes Ordo Iuris adw. Jerzy Kwaśniewski (P) Foto: PAP/Tomasz Gzell

Jego córki były oddane pod opiekę rodzinie zastępczej o odmiennej kulturze, języku i wyznaniu. Rzecznik Praw Dziecka w Warszawie zarzucił niezachowanie wymogu tzw. tożsamości. Szwedzi zażądali oddania dzieci rodzinie zastępczej. Rosjanie zadeklarowali pomoc Denisowi Lisovowi i jego córkom przy powrocie do rodzimego kraju, a Polacy rozpatrują jego wniosek o azyl. Szwedzki sąd wydał nakaz aresztowania ojca, który uprowadził własne dzieci.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Uprowadzenie"

Autor reportażu: Adam Bogoryja-Zakrzewski

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 21.10

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dziękuję, że jesteś" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 20:30
Historia wyjątkowej miłości. Kariny oraz Piotra - marynarza, który wyznał jej miłość na Facebooku, zanim zdążyli poznać się osobiście.
rozwiń zwiń