"Droga do siebie" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 12:17
Magdalena Adamowska bez pomocy terapeutów wyszła z trwających łącznie ponad 18 lat uzależnień m.in. z anoreksji, bulimii, prokrastynacji i seksoholizmu. Napisała o tym książkę: Schematrix. W klatce "normalności”, którą sama wydała.
Audio
  • Reportaż "Droga do siebie". (Reportaż w Jedynce)
Magdalena Adamowska
Magdalena AdamowskaFoto: Aleksandra Paszkiewicz

Magdalena Adamowska wspomina swoje dzieciństwo, jako pasmo niepewności i nieudanych prób zaspokojenia oczekiwań ciągle niezadowolonej matki. Jako największe upokorzenie wskazuje moment, w którym matka biła ją pasem i nie dopuszczała do siebie żadnych przeprosin. - Jako przerażone dziecko próbowałam przepraszać, ale nawet nie wiedziałam za co dostaję lanie - ze smutkiem wspomina Magdalena Adamowska. 

Była dzieckiem otyłym, które ciągle słyszało docinki od swoich rodziców na temat swojej wagi. Jako nastolatka zdecydowała się na niskokaloryczną dietę, dzięki której szybko zrzuciła zbędne kilogramy. Niestety w dalszym ciągu nie było to drogą do uzyskania akceptacji w oczach matki. - Słyszałam wtedy, że wyglądam jak kostucha - mówi bohaterka reportażu.

Magdalena Adamowska potrafi wskazać, które zachowania, jakie relacje, wpłynęły na to, że w przeszłości popadła w nałogi. Wie też, co zrobić, by z tego wyjść. Organizuje happeningi, prowadzi warsztaty, webinary, kręci filmiki. Powoli staje się wzorem dla innych: zdrowej, wolnej, szczęśliwej kobiety.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "Droga do siebie"

Autor reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 23.10

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tomasz - moje szczęście" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 06:30
Opowieść Magdaleny Merty o mężu – Tomaszu, budowanym wraz z nim szczęściu rodzinnym, przeżywaniu żałoby i tym, jak na wspomnienia, codzienność, działa upływ czasu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uprowadzenie" – reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 10:26
"Porwanie" własnych dzieci z rodziny zastępczej w Szwecji przez ich ojca biologicznego – Rosjanina Denisa Lisova i jego wystąpienie o azyl w Polsce, spowodowało międzynarodowy spór o nieprzestrzeganie praw dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowisko "Ja tam byłem - głosy spod krzyża"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 17:50
W Teatrze Polskiego Radia we współpracy z Fundacją "Głos Ewangelii" powstało słuchowisko radiowe "Ja tam byłem - głosy spod krzyża" autorstwa Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka. W audycji przedstawiono proces produkcyjny słuchowiska, oraz refleksje aktorów biorących udział w nagraniach.
rozwiń zwiń