X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"My z Marszewa" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 08:06
"Szkoło, szkoło, gdy cię wspominam, Tęsknota w serce się wgryza, Oczy mam pełne łez...". Takim cytatem Juliana Tuwima zaczyna się strona Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Marszewie w Wielkopolsce.
Audio
  • "My z Marszewa" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska (Reportaż w radiowej Jedynce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Stowarzyszenie powstało kilka lat temu, kiedy istnienie szkoły było zagrożone. Miała być zlikwidowana, a w jej miejscu miał powstać Ośrodek dla trudnej młodzieży. Zdaniem starostwa w Pleszewie szkoła była zbyt droga w utrzymaniu. Istnieje od 1957 roku. Kształci młodych ludzi w zawodach około rolniczych. Jej absolwentami są również ludzie biznesu. Drugiej takiej w okolicy nie ma.

Kiedy Starostwo chciało szkołę zlikwidować, młodzież postanowiła o nią walczyć. Pikiety, akcje protestacyjne uczniów w roku 2013 były głośne w całym województwie. Do protestu dołączyli absolwenci i nauczyciele.  Szkoła została ocalona. Wzięło ją pod swoje skrzydła Ministerstwo Rolnictwa. Teraz kształci wspaniałą młodzież z okolic. Jest nowoczesna, młodzież ma sukcesy, a dyrekcja plany rozwoju. Wszyscy jednym głosem mówią, że warto było o tę szkołę walczyć...                                                                                         

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "My z Marszewa"

Autor reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Data emisji: 10.05.2019

Godzina emisji: 23.05

kh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Miłość po latach"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 11:52
Poznali się latem 1943 roku i zakochali od pierwszego wejrzenia. Niestety, wspólne życie brutalnie przerwało Powstanie Warszawskie. Po72 latach rozłąki spotkali się ponownie, a ich uczucie odżyło na nowo.
rozwiń zwiń