40-lecie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. "Niezatarte ślady" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 11:51
Dla Profesora Andrzeja Zielińskiego Jan Paweł II był najlepszym  nauczycielem. Prowadził i wciąż prowadzi go przez życie. 
Audio
  • "Niezatarte ślady" - Joanna Bogusławska (Reportaż w radiowej Jedynce)
Papież Jan Paweł II wygłasza przemówienie podczas spotkania z wiernymi. Obok papieża widoczni duchowni: sekretarz papieża, ks. Stanisław Dziwisz (1. z lewej), prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński (2. z lewej).
Papież Jan Paweł II wygłasza przemówienie podczas spotkania z wiernymi. Obok papieża widoczni duchowni: sekretarz papieża, ks. Stanisław Dziwisz (1. z lewej), prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński (2. z lewej).Foto: Zielaskowski Lech/NAC

Andrzej przyjechał na studia muzyczne do Krakowa nikogo tam nie znał, trafił do harcerstwa i tam poznał Karola Wojtyłę. W Krakowie poznał swoją żonę, dzięki Karolowi Wojtyle. Uczestniczył w wielu Pielgrzymkach Ojca Świętego do Polski, najbardziej pamięta te pierwszą w 1979 roku, był tez w Krakowie, Wadowicach. Jan Paweł II pomógł mu pogodzić się z tragiczną śmiercią żony.

Dla Wandy i Andrzeja Urmańskich pierwsza Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w 1979 roku była ogromnym przeżyciem. Z rocznym synkiem byli na Mszy na Placu Zwycięstwa. Wcześniej Wanda przygotowała transparent, którym witali Ojca Świętego na trasie przejazdu. Uczestniczyli także w innych pielgrzymkach Ojca św. ze swoimi dziećmi, a mieli ich pięcioro. Po wpływem wychowania i myśli Jana Pawła II dwóch synów wstąpiło do Seminarium, jeden z synów przysposobił do swojej rodziny niepełnosprawne dziecko. Teraz to wychowanie w wierze i miłości, które dali im rodzice przekazują swoim dzieciom.


Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Niezatarte ślady"

Autorka reportażu: Joanna Bogusławska

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 21.10

kh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Uprowadzenie" – reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 10:26
"Porwanie" własnych dzieci z rodziny zastępczej w Szwecji przez ich ojca biologicznego – Rosjanina Denisa Lisova i jego wystąpienie o azyl w Polsce, spowodowało międzynarodowy spór o nieprzestrzeganie praw dziecka.
rozwiń zwiń