X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Misja Serc" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 13:50
1996 rok, na stacji benzynowej podłożono bombę. Policjant miał ją rozbroić. Zginął gdy wybuchła. Osierocił żonę i małe dziecko. 
Audio
  • "Misja Serc" - Grażyna Wielowieyska (Reportaż w Jedynce)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

Śmierć bliskiej osoby jest traumą dla rodziny, przyjaciół. Życie toczy się dalej, jednak ból i tęsknota pozostają w sercu. Marek był policjantem, który kochał swoją pracę. Zawsze można było na niego liczyć. Nawet w nocy odbierał telefon. W feralny piątek, też odebrał i choć nie miał radiowozu, wsiadł na motor i pojechał. Nie wiadomo jak zginął, znaleziono go martwego w rowie. Została młoda żona i dzieci.

Od 1997 roku działa Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Opiekuje się 240 rodzinami. Fundacją od lat kieruje Irena Zając. - Udzielamy zapomóg, wspieramy w zdobywaniu wykształcenia w zakupie pomocy szkolnych, naukowych, organizujemy wyjazdy dla rodzin wakacyjne na zimowisko. Z rozmów z podopiecznymi wynika, ze cenią sobie tez fakt, że my w ogóle jesteśmy. Ze mogą zadzwonić, porozmawiać, ze mogą się wypłakać o swoich problemach poopowiadać. Znamy fakty z życia poszczególnych rodzin - powiedziała prezes Fundacji. 

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "Misja serc" 

Autor: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 25.06.2019

Godzina emisji: 21.08

ans

Zobacz więcej na temat: policja reportaż w Jedynce
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak