X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Odpowiedzialność" - reportaż Alicji Kulik

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 09:57
16 czerwca Blanka skończyła 9-miesięcy. 21 czerwca po godz. 20.00 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o śmierci dziecka. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon dziewczynki. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Blanki był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Dziewczynka była też wykorzystana seksualnie. Anna W. i jej konkubent Grzegorz W. zostali aresztowani na 3 miesiące 24 czerwca. Prokuratura zarzuciła im znęcanie się fizyczne nad dziewczynką w okresie od kwietnia 2019 roku do 20 czerwca 2019 bieżącego roku.

27 czerwca Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wszczęła śledztwo dot. niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień w pięciu instytucjach nadzorujących rodzinę zamordowanej  dziewczynki. Ma ono dotyczyć decyzji podjętych przez sąd, kuratora sądowego, Powiatowe Centrum Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz funkcjonariuszy policji.

W poniedziałek 2 lipca Grzegorz W. został zwolniony z aresztu, gdyż dowody wskazują, że nie jest sprawcą zarzucanych mu czynów. Wyniki badań DNA świadczą również, że nie jest on biologicznym ojcem Blanki.

4 czerwca Prokuratura Regionalna w Gdańsku przejęła od Prokuratury Regionalnej w Suwałkach śledztwa związane ze śmiercią Blanki. Decyzję w tej sprawie podjął zastępca Prokuratora Generalnego.

5 czerwca przedstawiono wyniki kontroli w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olecku. Kontrolę zlecił burmistrz Olecka. Placówka była przeciwna, by dziecko wróciło do matki -  poinformował burmistrz Olecka Karol Sobczak.

Dlaczego Blanka wróciła do biologicznej matki? To pytanie nie daje spokoju. Zadaje je prokuratura, zadaje je Olecko, zadają wszyscy poruszeni śmiercią 9-miesięcznej dziewczynki.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł reportażu: "Odpowiedzialność"

Autor: Alicja Kulik

Data emisji: 9.07.2019

Godzina emisji: 21.11

K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak