X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W poczuciu niewinności"- reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 11:56
Arkadiusz Kraska został oskarżony o zabójstwo dwóch osób. Usłyszał wyrok skazujący i przesiędział w zakładzie karnym prawie 20 lat. Wyszedł na wolność 6 maja 2019 roku, kiedy Sąd Najwyższy wstrzymał wykonanie wyroku i dożywotnią karę dla skazanego. 
Audio
  • "W poczuciu niewinności"- Jakub Tarka (Reportaż w Jedynce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Krótko po wyjściu z więzienia Arkadiusz Kraska, człowiek, który odzyskał upragnioną wolność, rozmawiał z reporterem Polskiego Radia nt. zaistniałej sytuacji. - Największa walka już została praktycznie stoczona, zacząłem odzyskiwać własną wolność. Zostałem w to wszystko wmanewrowany.Nie miałem nic wspólnego z tymi zabójstwami - powiedział Andrzej Kraska. 

Według zeznań świadków, Arkadiusz Kraska miał zastrzelić dwóch mężczyzn w centrum Szczecina. Bardzo szybko, bo po 1,5 roku padł wyrok prawomocny skazującego go na dożywocie. Jedną z ofiar był jego serdeczny przyjaciel Marek, z którym widział się w dniu feralnego zdarzenia w innym miejscu i czasie. Nikt wtedy jednak nie uwierzył. - Nie było prowadzone żadne śledztwo, zrobili to co chcieli. Możliwe, że mogło to wyglądać inaczej - stwierdził w jednej z rozmów Kraska. 

- Osoby, które odsiadują wyrok za niewinność, ale mają coś wspólnego ze światem przestępczym stają się podejrzanymi i bardzo łatwo ich wsadzić do więzienia. Dzieje się tak, ponieważ wyroki bardzo często są wydawane na podstawie osądu, pomówienia i przechodzi się nad tym do porządku dziennego - zaznacza Adam Bogoryja - Zakrzewski, reportażysta, który w swojej karierze zajmował się podobnymi sprawami, m.in. sprawą Czesława Kowalczyka, który spędził za kratami 12 lat za morderstwo, którego nie popełnił. 

Jak skazani radzą sobie na wolności? 

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "W poczuci niewinności"

Autor: Jakub Tarka

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 23.15

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Komeda" - Jakub Tarka

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 11:26
Pod koniec kwietnia obchodziliśmy 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy. Ten muzyk, wybitny kompozytor ukończył studia medyczne i rozpoczął pracę w Klinice Laryngologicznej w Poznaniu. 
rozwiń zwiń