X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dawid" - Reportaż Agnieszki Szwajgier

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 11:42
Cała Polska wciąż żyje sprawą pięcioletniego Dawida Żukowskiego. Chłopca przez 10 dni szukała nie tylko policja. Tragedia zjednoczyła mieszkańców Grodziska Mazowieckiego i pobliskich miejscowości.
Audio
Ojciec 5-letniego Dawida
Ojciec 5-letniego Dawida Foto: policja.waw.pl

Tragedia zjednoczyła mieszkańców Grodziska Mazowieckiego i pobliskich miejscowości. Pani Katarzyna Michałowska zamieściła na facebooku post z prośbą o wsparcie dla działań policji: "Zjednoczmy siły! Każda chętna osoba jest mile widziana!". Natychmiast zareagowali mieszkańcy Grodziska: "Będziemy", "Super pomysły", "Szacunek, chętnie pomogę" - włączając się do akcji poszukiwawczej. W pierwszej udział wzięło ponad 80 osób. Przez kolejne dni podejmowano pojedyncze próby, a w ostatni weekend planowano następną dużą akcję. Miała w niej wziąć udział autorka reportażu. W drodze na akcję poszukiwawczą, widząc policyjne samochody, zatrzymała się na autostradzie A2, przy zjeździe na Pruszków. Okazało się, że kilka minut temu w tym miejscu policja znalazła ciało chłopca.

W reportażu pokazane zostały dwa skrajne uczucia - z jednej strony chęć zemsty, z drugiej miłość i solidarność ludzi, którzy w trudnych okolicznościach potrafią się zjednoczyć i działać razem. O poszukiwaniach opowiedziała inicjatorka akcji - pani Katarzyna. O tym, jak wyglądały początki poszukiwań opowiedział też młody ksiądz z pobliskiego kościoła w Łąkach, gdzie ojciec Dawida zostawił samochód przed popełnieniem samobójstwa. Wypowiedział się także przedstawiciel grupy biorącej udział w poszukiwaniach osób zaginionych, która w pracy wykorzystuje tzw. "zapach strachu". Kilka słów dodała również policja.

Psycholog wytłumaczył, jak to się dzieje, że uczucie miłości przeradza się w nienawiść i co można zrobić, żeby do tego nie dopuścić. Czy zło jest w każdym z nas? Pojawi się także wątek reakcji mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, którzy podkreślają, że to była zwykła rodzina. Że nic nie zapowiadało tej tragedii. Jak wytłumaczyć dzieciom, które bawiły się z Dawidem, że chłopiec nie wróci po wakacjach do przedszkola?

Reportaż jest zatem próbą ukazania dwóch płaszczyzn - z jednej strony potencjalnych źródeł i następstw uwikłania się człowieka w tryby zła i z drugiej - wyzwalanie pokładów dobra oraz naturalnych odruchów integracji ludzi wobec tragedii innych.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "Dawid"

Autor: Agnieszka Szwajgier

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 23.15

K.A
Zobacz więcej na temat: reportaż w Jedynce zabójstwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak