X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pamiętajcie o nas" - Antoni Rokicki

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 09:13
Historia Tadeusza Brodowskiego pseudonim Bdank, który w wieku 19 lat walczył w Powstaniu Warszawskim. Należał do Batalionu "Odwet", a po powstaniu trafił do obozów jenieckich. Bohater opowiada o wspomnieniach z powstania, a także o swojej codzienności - comiesięcznych spotkaniach z kolegami z batalionu czy próbach chóru męskiego "Harfa", w którym od kilkudziesięciu lat śpiewa.
Audio
  • "Pamiętajcie o nas" - Antoni Rokicki (Reportaż w radiowej Jedynce)
Tadeusz Brodowski
Tadeusz BrodowskiFoto: Wojciech Olkuśnik / PAP

- "Bdank" to jest uderzenie. Miałem ochotę kogoś uderzyć, a szczególnie tego, który wtedy rządził, czyli Niemców. Pseudonimy właściwie to dobraliśmy dopiero w czasie Powstania Warszawskiego - mówi Tadeusz Brodowski.

***

Tytuł reportażu: "Pamiętajcie o nas"

Autor: Antoni Rokicki

Data emisji: 20.08.2019

Godzina emisji: 21.15

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lato z Radiem" w MPW. Dlaczego powstańcy byli wspaniałymi ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 14:43
"Lato z Radiem" wybrało się do Muzeum Powstania Warszawskiego, aby porozmawiać o ludziach, którzy 75 lat temu walczyły o wolność naszego narodu. Kim byli "roznosiciele radości"? Jak Niemcy reagowali na piosenki Mieczysława Fogga? Czy powstańcy nie bali się ryzyka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alianci wobec Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 10:15
75 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie, jeden z najbardziej tragicznych polskich zrywów w walce o niepodległość i największa bitwa podziemia antyniemieckiego w II wojnie światowej. Dowództwo AK, powstańcy i mieszkańcy Warszawy liczyli na szybką i skuteczną  pomoc Aliantów – naszych sojuszników, ale pomoc nie nadchodziła.
rozwiń zwiń