X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ludzie z SW" - Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 21:15
Kornel Morawiecki był założycielem Solidarności Walczącej, podziemnej organizacji działającej we Wrocławiu od czasu stanu wojennego. Organizacja powstała w 1982 roku i przyjęła bezkompromisowa linie polityczna. Jej członkowie za cel stawiali sobie m.in. przywrócenie Polsce niepodległości. W reportaż przedstawione są sylwetki osób z pierwszego szeregu działaczy Solidarności Walczącej.
Audio
  • Magda Skawińska - "Ludzie z SW" (Reportaż w Jedynce)
Plakat popierający kandydaturę Kornela Morawieckiego, założyciela antykomunistycznej organizacji Solidarność Walcząca i Partii Wolności w wyborach prezydenckich
Plakat popierający kandydaturę Kornela Morawieckiego, założyciela antykomunistycznej organizacji Solidarność Walcząca i Partii Wolności w wyborach prezydenckich Foto: PAP/Zbigniew Matuszewski

Hanna Łukowska-Karniej,organizatorka ukrywania się Kornela Morawieckiego, jego najbliższa współpracowniczka.

Zofia Maciejewska, udostępniła jako pierwsza mieszkanie ukrywającemu się Kornelowi Morawieckiemu, potem organizatorka druku i kolportażu wydawnictw SW.

Michał Gabryel odpowiadał m.in. za transporty sprzętu poligraficznego oraz nasłuchowego z Niemiec.

Teresa Krusińska współtworzyła radio SW.

Dr Wojciech Myślecki, opozycjonista od 1968 roku, w SW odpowiedzialny za organizowanie papieru na wydawnictwa podziemne, organizował i prowadził demonstracje oraz akcje specjalne SW.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł reportażu: "Ludzie z SW" 

Autor: Magda Skawińska

Data emisji: 1.10.2019

Godzina emisji: 21.15

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posłuchaj ostatniej rozmowy z legendą Solidarności Walczącej

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 12:47
Zmarł Kornel Morawiecki. 16 lipca 2019 roku udzielił ostatniego wywiadu Polskiemu Radiu. Z przywódcą Solidarności Walczącej rozmawiał redaktor Jerzy Jachowicz z Radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Jedynki. Andrzej Myc: Kornel Morawiecki był wielkim idealistą

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 18:51
- Kornel Morawiecki od samego początku głosił, że należy obalić władzę komunistyczną bez żadnych kompromisów - powiedział w radiowej Jedynce Andrzej Myc, działacz Solidarności Walczącej. W Debacie Jedynki wzięli udział również Andrzej Kołodziej, sygnatariusz Porozumień Sierpniowych oraz Janusz Szkutnik, działacz Solidarności Walczącej.
rozwiń zwiń