"Zobaczyłam morze" - reportaż Anny Rębas

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 17:10
Helena skończyła 82 lata. Dziesięć lat temu autorka spotkała ją na legendarnym żaglowcu "Zawisza Czarny". Wtedy pani Helena pierwszy raz poczuła, jak to jest znaleźć się na morzu.
Audio
SY Zawisza Czarny
S/Y Zawisza CzarnyFoto: StockPhotosLV/shutterstock

Potem już nie było takiej okazji, żeby popłynąć, ale o morzu nie zapomniała nigdy. Ponowne spotkanie dziennikarki z niewidomą bohaterką reportażu i jej młodszymi przyjaciółmi oraz uczniami odsłania przed słuchaczami świat pełen refleksji i iście barejowskiego humoru.

Reportaż wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego BAŁTYK 2019. Konkurs Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk to przedsięwzięcie Radia Koszalin, w ramach którego organizatorzy chcą zwrócić uwagę na sprawy morza, gospodarki morskiej, ludzi morza, historię regionu nadmorskiego, a także na związki i kontakty mieszkańców państw nadbałtyckich. Jest organizowany od 30 lat.

***

Tytuł reportażu: "Zobaczyłam morze"

Autor reportażu: Anna Rębas (PR Gdańsk)

Data emisji: 16.02.2020

Godzina emisji: 17.10

agCzytaj także

Setna rocznica zaślubin Polski z Bałtykiem

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 20:50
W tym roku przypada setna rocznica zaślubin Polski z morzem i powrotu Pomorza do Polski. 10 lutego 1920 generał Józef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją województwa pomorskiego przybył do Pucka, gdzie dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
rozwiń zwiń