"Trzeba pukać do drzwi" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 23:10
23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. Bohaterką reportażu jest dwudziestopięcioletnia dziewczyna, która od wielu lat zmaga się z depresją. Zaczęła chorować, będąc w gimnazjum, gdzie była przez długi czas prześladowana przez swoich rówieśników. Mając 18 lat, będąc w kryzysowym momencie swojego życia – wbrew woli rodziców – sama zgłosiła się na oddział psychiatryczny.
Audio
  • Jakub Tarka "Trzeba pukać do drzwi" (Reportaż w Jedynce)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: pixabay/Counselling

Rozpoczęła tym samym długoletnią psychoterapię. Dziś nadal jest pod opieką specjalistów.

Każdy dzień jest dla niej walką. O siebie i swoją przyszłość. Pytana przez swoich bliskich o to, co u niej słychać, kiedyś odpowiadała, że "wszystko jest dobrze". Dziś nie boi się wprost mówić o swoich uczuciach. - Dobrze, że ludzie pytają, co u nas słychać. Trzeba mieć świadomość, że ktoś tam za drzwiami czeka na nas i puka do naszych drzwi… - mówi bohaterka reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Trzeba pukać do drzwi"

Autor reportażu: Antoni Rokicki

Data emisji: 16.02.2020

Godzina emisji: 17.10

ag

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rośnie odsetek samobójstw spowodowanych depresją

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 19:37
Szacuje się, że za dwa lata depresja znajdzie się na drugim miejscu w rankingu największych problemów zdrowotnych. O chorobie w audycji opowiada dr Sławomir Murawiec z Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telefon 116 111 - jedna mała wpłata może uratować dziecku życie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 17:28
Ci co pomagają na co dzień, sami potrzebują pomocy. Fundacja Dajemy Dzieciom, która pomaga dzieciom i młodzieży potrzebuje wsparcia, żeby rozszerzyć działalność Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja to nie taka sama choroba, jak zapalenie płuc

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 19:51
Badania naukowe wskazują, że co piąty nastolatek ma objawy depresyjne, często mylone z procesem dojrzewania. Leczenie, psychoterapia może być skutecznym rozwiązaniem problemu, a dobre zdiagnozowanie zwiększa szanse prawidłowego rozwoju dziecka. Trzeba wziąć po uwagę jednak specyfike choroby.
rozwiń zwiń