"Matka gigantka" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 12:20
Ewa Frej dwa razy urodziła bliźniaki. Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko. Sama mówi o sobie "Matka Gigantka". Jest mamą 6 dzieci w tym dwóch par bliźniąt, które urodziły się w odstępie 20 miesięcy. Matka przyznaje, że młodsze dzieci ze względu na niewielką różnicę wieku wychowują się jak czworaczki. Ale największym wyzwaniem jest niepełnosprawność jednego z synów. 
Audio
  • "Matka gigantka" - reportaż Joanny Bogusławskiej (Jedynka)
Ewa Frej z rodziną
Ewa Frej z rodziną Foto: arch. prywatne/Facebook

Wózek dla czwórki maluchów waży 80 kilo. Od kiedy w sklepie zgubiło się jedno z jej dzieci, zaczęła chodzić z chłopcami na sprężynach. Czwórka maluchów to nie lada wyzwanie, zwłaszcza kiedy to podwójne bliźnięta, a w domu na mamę czekają jeszcze dwie nastolatki. Ewa Frej założyła na FB największą grupę zrzeszającą 10 tys. rodziców bliźniąt. Prowadzi też blog, na którym przekonuje inne kobiety, że nawet będąc matką wielodzietną można być aktywną zawodowo kobietą i spełniać swoje marzenia. Wszystko to kwestia dobrej organizacji.

Prowadzi też swojego bloga "Matka gigantka", gdzie doradza innym mamom, jak zadbać o odporność dzieci, jak je odżywiać, by uchronić przed zachorowaniem na koranowirusa. Pokazuje innym mamom, jak organizować czas dzieciom, kiedy zamknięte są szkoły i przedszkola i jak dodawać sobie otuchy w tym trudnym czasie.

***

Tytuł reportażu: "Matka gigantka"

Autorka reportażu: Joanna Bogusławska

Data emisji: 27.03.2020

Godzina emisji: 23.08

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Żyć każdym dniem" - Joanna Bogusławska

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 21:10
Tomasz i Manuela poznali się w Hiszpanii. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ślub wzięli w Polsce po 1,5 roku znajomości. Na świat przyszła Ines i dwóch synów: Diego i Rodrigo. Do 2010 ich życie było pełne miłości.
rozwiń zwiń