"Córka i matka" – reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 08:07
Matka Aliny Świdowskiej – Adina Blady-Szwajger była lekarką w warszawskim getcie. Zajmowała się dziećmi. Podczas jednej z wielkich akcji wywózki Żydów podała swoim podopiecznym morfinę. Sama przeżyła wojnę. Po wojnie również pracowała jako lekarz. 
Audio
Alina Świdowska
Alina ŚwidowskaFoto: Youtube/Teatr Żydowski

Po wielu latach, na krótko przed śmiercią spisała wspomnienia. Jej córka jest aktorką. Na podstawie wspomnień matki przygotowała monodram. Ale zanim mogła się zmierzyć z tym tekstem upłynęło kilkanaście lat.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Córka i matka"

Autorka reportażu: Magdalena Skawińska

Godzina emisji: 17.28

ag

Czytaj także

"Dom życia" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 10:53
Kościół Wszystkich Świętych przy placu Grzybowskim w Warszawie otrzymał w czerwcu 2017 roku tytuł "House of Life - Dom życia". To pierwsze miejsce w Polsce oznaczone tym tytułem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie spełnione" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 06:52
Józef Walaszczyk, urodził się w 1919 roku. W czasie II wojny światowej uratował życie 53 Żydom. W pierwszych latach okupacji poznał Irenę – dziewczynę, która wyjawiła mu swoją żydowską tożsamość podczas kontroli Niemców. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kościół zwiedzę" - Magdalena Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 14:19
Bazylika Mniejsza Strzegom - Klasztor Benedyktynów na Broumovie. Obiekty sakralne w Polsce i w Czechach. Architektura i historia. Czy zwiedzamy obiekty sakralne? Czy to nas interesuje? W Polsce świątynie są nadal własnością kościoła, a w Czechach?
rozwiń zwiń