"Za maską" – reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 09:50
W reportażu osobiste odczucia personelu medycznego w czasie epidemii koronawirusa z pracy w szpitalach i hospicjach domowych. Jak lekarze, pielęgniarki i ratownicy reagują na ryzyko zakażenia? Jak radzą sobie w warunkach niespotykanej od dziesięcioleci skali epidemii. Jaka jest postawa ich najbliższych? 
Audio
  • "Za maską", reportaż Adama Bogoryji-Zakrzewskiego (Reportaż w Jedynce)
Koronawirus. Mobilny punkt testów
Koronawirus. Mobilny punkt testówFoto: PAP/Tomasz Gzell

Reportaż o zaangażowaniu osób pracujących na pierwszej linii frontu z zakażonymi i pacjentami podejrzanymi o chorobę. Mówią lekarze, położne, pielęgniarki w szpitalach i domowych hospicjach oraz ratownicy medyczni.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Za maską"

Autor reportażu: Adam Bogoryja-Zakrzewski

Data emisji: 24.04.2020

Godzina emisji: 23.06

DS

Czytaj także

Telemedycyna w czasach epidemii. Jak skorzystać z pomocy lekarza?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 12:00
Zdalne konsultacje z lekarzem to kluczowa potrzeba w sytuacji zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem. Telemedycyna, która do tej pory rozwijała się w Polsce powoli i stopniowo, nagle stała się koniecznością, dlatego wiele podmiotów leczniczych zapewnia obecnie możliwość telemedycznej porady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus. Czy ból brzucha i biegunka to objawy choroby?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 13:47
Przyjęło się, że najbardziej typowymi objawami koronawirusa są wysoka gorączka, suchy kaszel, zmęczenie. Takie objawy notuje się u zdecydowanej większości zakażonych. Czy jeśli ktoś skarży się wyłącznie na ból brzucha, ma biegunkę i wymioty, to jest zakażony?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Robię sobie remont" czyli majsterkowanie nie tylko dla mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 13:20
Awaria spłuczki, odpadający kafelek, dziura w ścianie? Napraw to sama! "Robię sobie remont. Dziewczyński poradnik" to książka, dzięki której kobieta łatwo chwyci za narzędzia i pokocha majsterkowanie! 
rozwiń zwiń