"Dziwnie się chodzi po świecie bez ludzi....", czyli dziennik listonosza w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 06:45
"Dziwnie się chodzi po świecie bez ludzi. Mam rejon wiejski, na którym w większości domów są pootwierane bramy, a do domu wchodzisz otwierając drzwi i krzycząc od progu: listonosz! Ale dziś wszystko pozamykane, czuć strach...". Taki fragment dziennika listonosza czasów pandemii ukazał się parę tygodni temu w mediach społecznościowych. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Szymon Mucha

Jego autor w niezwykle zręczny i humorystyczny sposób opowiada o wzruszeniach, towarzyszącym wciąż niepokoju, ale i zwykłym poczuciu obowiązku, które towarzyszą pracy listonosza w czasach koronawirusa.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Agnieszki Szwajgier "Dziennik listonosza czasów pandemii":

Posłuchaj
43:05 2020_05_05 21_10_54_PR1_Kulturalna_Jedynka.mp3 "Dziennik listonosza czasów pandemii". Posłuchaj reportażu Agnieszki Szwajgier (Jedynka)

 

Reportaż jest także próbą uchwycenia "hejtu" i emocji, z którymi zmagają się listonosze, nazywani w mediach "aniołami śmierci", "nosicielami zarazy" czy niekiedy.... "SS-manami".

***

Tytuł reportażu: "Dziennik listonosza czasów pandemii"

Autor reportażu: Agnieszka Szwajgier

Data emisji: 5.05.2020

Godzina emisji: 21.10

kh

Czytaj także

"Mój ci on" - reportaż Agnieszki Szwajgier

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 11:00
Rozpoczyna się od zwykłych wiadomości: "Jak się czujesz?", "Jesteś taka kochana i piękna", "Cały dzień myślałem o tobie". Po kilku miesiącach między dwojgiem piszących przez Internet ludzi rodzi się uczucie. Ona każdego ranka budzi się i zagląda, co też do niej dzisiaj napisał. Autorka opowiada o pracy nad reportażem.
rozwiń zwiń