Reportaż "Chcę Cię skasować, doktorku". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 10:50
Anonimowe żądania wyprowadzenia się z bloku, wytykanie palcami podczas zakupów czy spacerów. To tylko część hejtu, z jakim spotkali się lekarze w związku z pandemią koronawirusa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR24/ Alex Proimos

Podkręcanie tematu przez media, które w pogoni za sensacją publikują niesprawdzone, nieprawdziwe informacje, na przykład o niszczeniu samochodów należących do medyków. Jakie jest podłoże psychologiczne tej agresji?


Posłuchaj
19:54 PR1_AAC 2020_05_22-23-08-29.mp3 Reportaż "Chcę Cię skasować, doktorku" Adama Bogoryja-Zakrzewskiego w radiowej Jedynce

 

W reportażu Adama Bogoryja-Zakrzewskiego wiceminister sprawiedliwości - odnosząc się do apelu pracowników służby zdrowia - przedstawił prawne możliwości dotyczące walki z tego rodzaju bezpodstawną wrogością. Lekarze z kolei opowiedzieli o dolegliwości hejtu dla nich i ich bliskich.

***

Tytuł reportażu: "Chcę Cię skasować, doktorku"

Autor: Adam Bogoryja-Zakrzewski

Data emisji: 22.05.2020 

Godzina emisji: 23.08

DS

Czytaj także

"Uprzejmie donoszę" - Hanna i Adam Bogoryja-Zakrzewscy

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 18:00
Pani Aldona cały ubiegły rok walczyła z mężem Włochem o przyznanie jej prawa do opieki nad córką w Polsce. Była oskarżana o porwanie dziewczynki. W końcu sprawę wygrała i myślała, że już nic gorszego jej nie spotka…
rozwiń zwiń